top of page
Napíš krátky článok a pošli nám ho! 
Ruža cup 2024

RUŽA CUP 2024

Ružomberok 

06.04.2024 

 13.04.2024 

Nohejbalový Klub Ružomberok  6.4.2024 usporiadal už siedmy ročník Ruža Cup. Tento rok Slovenská nohejbalová asociácia zaradila Ruža Cup do Grand Prix čomu aj zodpovedala kvalita mužstiev a na turnaj sa prihlásilo 16 mužstiev od Východu po Západ a veru bolo sa na čo pozerať.

Potešilo nás, že mužstvá ako Vrbové B a Trebišov B vzali medzi seba aj mladých žiakov, ktorým dali príležitosť hrať so skúsenejšími hráčmi.

Mužstvá boli rozdelené do štyroch skupín po štyri, postupovali všetci štyria z každej skupiny a ako sa vraví, turnaj začína po skupinách

V osemfinále postupovali podľa predpokladov favoriti ,no Ružomberok potrápil dobre hrajúci NK Martin ktorý v závere spravili zbytočné chyby a aj tým sa pripravili o postup do štvrťfinále.

V štvrťfinálových zápasoch, opäť favoriti potvrdzovali svoje kvality , no opäť Ružomberok až v treťom rozhodujúcom treťom sete proti dobre hrajúcej Trnave, za stavu 9:9 ukončil víťaznou loptou cestu Trnavy do semifinále a Ružomberok tak postúpil medzi štyri mužstvá ktoré sa "pobili" o cenné kovy .

Semifinále NK Revúca : Trebišov A - 2:0

Dobre hrajúca Revúca v celom napínavom zápase strážila vývoj zápasu a ako prvé mužstvo si "vybojovala" miesto vo finále.

NK Ružomberok - Humenné 0:2 ( víťaz roku 2023)

Minuloročný víťaz od začiatku zbieral bod po bode, premieňal dôležité lopty a dobrou hrou si ako druhé mužstvo zabezpečili účasť vo finále.

Zápas o 3.miesto

NK Ružomberok-Trebišov A 0:2

Trebišov ako účastník prvej ligy s kapitánom Silvin Galus ( majster sveta 2023 ) potvrdili niekoľkoročné skúsenosti aj zo zahraničných líg a turnajov, kontrolovali priebeh zápasu, a síce výsledok 0:2 hovorí jasne v prospech Trebišova, no aj Ružomberok ukázal že vie hrať nohejbal, ťahúňom boli náš odchovanec Matíísek Wewowý ,ktorý tiež okúsil chuť českej extraligy kde nazbieral cenné skúsenosti, ktoré patrične ukázal na domácom turnaji.

Finálový zápas NK Revúca- Humenné

Napínavé finále od úvodu až po poslednú loptu .

Dvaja mladí Revúčania ( juniorský reprezentanti ) si k sebe prizvali jedného hráča z Tornale a vytvorili tak víťazný tím. Aké by to bolo finále, keby sa nehralo na tri sety Dobre hrajúce Humenné skúšalo všetko možné, no mladíci z Revúce "lietali" po ihrisku a vracali Humenčanom loptu do všetkých kútov ihriska a bod po bode si v treťom rozhodujúcom sete vybojovali víťazstvo a stali sa celkovým víťazom siedmeho ročníka Ruža Cup. 

Gratulujeme

Na začiatku turnaja organizátor rozdal všetkým mužstvám hlasovacie papiere, kde samotný hráči podľa vlastného uváženia hodnotili individuálne výkony iných hráčov.

Oceňovaní boli štyria hráči a to za :

Najlepšie smečiar: Lukáš Zubák- NK Revúca

Najlepší blokár : Miroslav Švec -NK Revúca

Najlepší poliar : Igor Zubák- NK Revúca

Najlepší nahrávač : Rastislav Tabaka - Humenné

                                                                                                                                                             Zdroj: FB NK Ružomberok

Nohejbalový turnaj Heľpa 2024

21. ročník nohejbalového turnaja HEĽPA 2024

HEĽPA 

03.02.2024 

 05.02.2024 

V sobotu 3. februára .2024 sa v obci Heľpa konal nohejbalový turnaj trojíc, ktorého sa zúčastnilo 11 súťažných tímov z Heľpy, Závadky nad Hronom, Brezna, Pohorelej, Banskej Bystrice a Revúcej. Finále bolo rýdzo Heľpianske, kde nastúpili proti sebe Skladanovci s víťazným koncom pre Michal Skladaný. 3. miesto Revúca a 4. miesto Pohorelá. Všetkým tímom ďakujeme za účasť, výborné športové výkony a najlepším trom tímom gratulujeme k víťaznému umiestneniu a taktiež poďakovať všetkým ktorí pomohli Hybox, Tauris, Ryba Košice, Nestle, Urpiner, Kofola, Obec Heľpapri. Tešíme sa na ďalší ročník.

                                                                                                                                                              Zdroj: FB Milan Bošeľa

Nohejbalová tradícia v Sedliciach oslavuje štvrťstoročie

SEDLICE 

27.01.2024 

 05.02.2024 

Rozhodli sa zhodiť prebytočné vianočné či silvestrovské kilá tým najlepším spôsobom a to pohybom. Presnejšie športom a ešte presnejšie nohejbalom. Reč je o účastníkoch turnaja, ktorý sa dočkal svojho pokračovania po štvorročnej pauze. Dvadsiaty druhý ročník Novoročného turnaja trojíc sa konal v obci Sedlice v Prešovskom okrese. Organizátori, členovia Nohejbalového oddielu ŠK Sedlice, na čele s jeho predsedom Rastislavom Kotuličom, tak nadviazali na tradíciu, ktorá má svoj začiatok datovaný ešte v minulom tisícročí a nesie rukopis jej zakladateľov – Imricha Gajdoša, Pavla Onduša a Eduarda Bartka.

„Bol z toho päťhodinový maratón štrnástich zápasov, v ktorých ukázali svoje umenie s loptou spolu 23 hráčov z troch domácich tímov a troch hosťujúcich. K starým známym, z Bystrého a Teriakoviec pribudol úplný nováčik, keď sa k nám pridali priatelia z obce Kurimany a okrese Levoča. Veríme, že sa všetci cítili dobre. Aj vďaka vynikajúcemu gastronomickému umeniu kuchárskej dvojice Boženka Kontrošová, Pišta Rafajlovič. Poďakovanie patrí tiež riaditeľovi miestnej Základnej a Materskej školy Štefanovi Rimákovi, rovnako všetkým sponzorom,“ poznamenal jeden z organizátorom Štefan Leščák.

Telocvičňa pre všetkých

„Podívanú“ na desiatky napínavých výmen si nedal ujsť ani starosta Sedlíc Marek Guman, ktorý, v neformálnom rozhovore, okrem iného, uviedol: „Vždy privítam, keď záujem o tunajšiu telocvičňu prejavia nie iba naši školáci a škôlkari, ale ktokoľvek iný. Nohejbal u nás píše svoju históriu už od roku 1998. Má moju podporu a rovnako aj iné športy.“  

Hetrik Kurimian

A kto bude na podujatie spomínať len a len v dobrom. No predsa všetci, lebo bolo naozaj vydarené… No predsa len, niekto asi v najlepšom… Niekto, kto sa tešil z aktuálneho víťazstva. No nie iba to, dokázal ho aj obhájiť – a to stále nie je všetko. Dosiahol dokonca hetrik. Hráči Teriakoviec si totiž odnášali domov vzácnu trofej za prvenstvo aj v rokoch 2019 a 2020. Na tohoročnom turnaji nestratili ani set. Dvojicu najvážnejších konkurentov, v konečnom poradí druhé Bystré a tretie Sedlice A, porazili hneď vo svojich úvodných dvoch dueloch a potom už „nebolo toho“, kto by bol zastavil ich víťazné ťaženie.

Výsledky a poradie

Sedlice A – Sedlice B 2:0 (11:6, 11:4), Teriakovce – Bystré 2:0 (11:6, 11:10), Sedlice C – Kurimany 2:0 (11:6, 11:7), Teriakovce – Sedlice A 2:0 (11:8, 11:7), Kurimany – Sedlice B 2:0 (11:9, 11:5), Bystré – Sedlice C 2:0 (11:7, 11:6), Sedlice A – Kurimany 2:1 (10:11, 11:7, 11:4), Sedlice C – Teriakovce 0:2 (4:11, 6:11), Sedlice B – Bystré 0:2 (2:11, 4:11), Sedlice C – Sedlice A 0:2 (7:11, 5:11), Bystré – Kurimany 2:0 (11:10, 11:7), Teriakovce – Sedlice B 2:0 (11:2, 11:3), Sedlice A – Bystré 0:2 (6:11, 6:11), Sedlice B – Sedlice C 2:0 (11:10, 11:6), Kurimany – Teriakovce 0:2 (3:11, 9:11). Poradie: 1. Teriakovce 10 bodov, 2. Bystré 8 bodov, 3. Sedlice A 6 bodov, 4. Kurimany 3 body, 5. Sedlice B 2 body, 6. Sedlice C 2 body. O poradí na piatom a šiestom mieste rozhodol vzájomný zápas.

                                                                                                                                            Zdroj: https://presovsky-vecernik.sk/

NOHEJBALISTI Z ÚVTOS

NOHEJBALISTI Z ÚVTOS

LEVOČA 

01.02.2024 

 05.02.2024 

Nohejbaloví tím, ktorý tvoria sami príslušníci ZVJS zbierajú pódiové umiestnenie.

Nohejbal je šport, ktorý vznikol ako obdobie futbalu a Slováci v ňom patria k svetovej špičke. Aj medzi našimi kolegami sú takí, ktorí s vášňou k športu obsadzujú (zatiaľ národné) pódiové umiestnenie.

 

Raritou je že všetci štyria hráči Levoče, ktorí hrajú Prešovskú nohejbalovú ligu sú zároveň príslušníci ÚVTOS Levoča (traja príslušníci a jeden výsluhový dôchodca - bývalý príslušník ÚVTOS Levoča). Príslušníci npor. Ján Čarák, npor. Štefan Čarák, Bc. ppráp. Martin Kyseľ a bývalý príslušník - výsluhový dôchodca Jozef Gardošík. Tento rok s nimi začal dokonca trénovať ďalšieho kolegu strzm. Kristián Krolčík.

 

"Zúčastňujeme sa rôznych turnajov po celom Slovensku v konfrontácii s ligovými hráčmi a reprezentantmi Slovenska v nohejbale. Minulý rok sme hrali Regionálnu Prešovskú nohejbalovú ligu, kde sme z ôsmich účastníkov obsadili nakoniec pekné miesto. Tento rok máme minimálne rovnaké, pričom momentálne sme na na druhom mieste," prezradil nám kolega Martin.

 

                                                                                                                                                                 Zdroj:/www.zvjs.sk

Nohejbalista roka 2023

NOHEJBALISTA ROKA 2023

NOVÝ SMOKOVEC 

27.01.2024 

 01.02.2024 

Najlepším nohejbalistom roka 2023 sa stal Marek Hulín, medzi ženami sa z titulu tešila Zuzana Tafsi, medzi juniormi obhájil víťazstvo Igor Zubák a medzi žiakmi sa radoval Oliver Kolník. Výsledky ankety vyhlásili v sobotu počas konferencie Slovenskej nohejbalovej asociácie v hotely Villa Siesta v Novom Smokovci. Výsledky predniesli za účasti zástupcov klubov.

Nohejbalista roka 2023 – výsledky ankety:

Muži 

1. Marek Hulín / NO KAC Košice / 51 b.

2. Ján Brutovský / NO KAC Košice / 30 b.

3. Matúš Racík / NK Slávia Trnava / 25 b.

4.Igor Hulín / NO KAC Košice / 11 b.

5. Silvin Galus / NK AUSTIN Vsetín / 2 b.

Juniori

1. Igor Zubák / NK Revúca / 63 b.

2. Lukáš Zubák/ NK Revúca / 22 b.

3. Dávid Zubák / NK Revúca/ 17 b.

4. Marko Melíšek / NK Vinodol / 15 b.

5. Tomáš Dulava / NO KAC Košice/ 10 b.

Ženy

1. Zuzana Tafsi / DTJ Santoška CZ / 27 b.

2. Gabriela Viňanská / DTJ Santoška CZ / 23 b.

3. Monika Beňušová / NK Vrbové / 15 b.

4. Miroslava Perunová/ --------- / 7 b.

Žiaci

1. Oliver Kolník / NK Vrbové / 13 b.

2. Daniel Novák / ÚTM Trebišov / 11 b.

3. Dávid Anderko / NK Revúca /  4 b.

4. Dávid Horňák / NK Revúca / 3 b.

5. Alex Kupčo / NK Vrbové / 2 b.

                                                                                                                                                                 Autor: Ján Brutovský

Zrod nohejbalovej súťaže  žiakov základných škôl Martina

NOHEJBALOVÁ SÚŤAŽ ŽIAKOV

DIAKOVÁ 

17.01.2024 

 22.01.2024 

     V stredu 17.1.2024 sa uskutočnil tak dlho očakávaný okamžik zrodu nohejbalovej súťaže  žiakov základných škôl Martina do ktorého sa aktívne prihlásili aj Turany. V prvom turnaji, ktorý sa uskutočnil v športovom centre v Diakovej za účasti 10 družstiev z 9 škôl sa žiaci základných škôl stretli v zaujímavom projekte, ktorý svojím zameraním a poslaním podporil Nohejbalový klub Martin a Slovenská nohejbalová asociácia v spolupráci s CVČ a Olympijským klubom Martin. Prvenstvo v prvom z troch plánovaných si uchmatli žiaci zo ZŠ Hurbanovej, pred druhými Turanmi , tretím osemročným gymnáziom J. Letricha. Krasna, užitočná a motivujúca akcia, ktorá si žiada pokračovanie a získanie ďalších mladých žiakov pre šport.

                              Autor: Ján Stanek

Silvestrovský nohejbalový turnaj trojíc 2023 v Slovenskej Ľupči

SILVESTROVSKÝ TURNAJ TROJÍC

SLOVENSKÁ ĽUPČA 

31.12.2023 

 02.01.2024 

     V sobotu 31.12.2022 sa v obci Slovenská Ľupča konal Silvestrovský nohejbalový turnaj trojíc, ktorého sa zúčastnilo 6 súťažných tímov. Víťazom sa stalo družstvo NK Tornaľa /Švec, Dorkin, Hrubej, Lipták /.Všetkým tímom ďakujeme za účasť, výborné športové výkony a najlepším trom tímom gratulujeme k víťaznému umiestneniu a taktiež poďakovať všetkým ktorí pomohli pri organizácii respektíve sa nejakou formou podieľali na jeho zdarnom priebehu. Tešíme sa na ďalší ročník.

 

 • miestom konania bola sokolovňa v Slovenskej Ľupči

 • turnaja sa zúčastnilo 6 družstiev

 • hralo sa v jednej skupine systémom každý s každým na dva hrané sety do 11 bodov

 • turnaj sa niesol v pohodovej Silvestrovskej atmosfére, každé družstvo odohralo 5 zápasov takže pred vítaním Nového roku sa snáď nikto neúmerne neunavil, aby to doma stihli načas a v pohode

 •  pred turnajom bolo favoritom družstvo Tornale, ktorému by mal najviac konkurovať Sliač resp. Žabokreky

 • Patrioti ( v nekompletnej zostave ) a Sokol “A” resp. “B” mohli síce prekvapiť, ale veľmi sa s tým nerátalo

 • Tornaľa sa nakoniec s jednou remízou stala zaslúžene víťazom, Sliač bol druhý (2 remízy), Žabokreky tretie aj keď im na “päty” šliapal po prekvapujúco dobrých výkonoch Sokol “B”

Výsledné poradie turnaja: 

1. Tornaľa / Švec, Dorkin, Hrubej, Lipták /
2. Sliač / Davin, Paciga, Zatkovský /
3. Žabokreky / Bartoš, Štefanides, Čabuda, Ciňo /
4. Sokol “B” / Šajban, Sládeček, Ulianko /
5. Sokol “A”
6. Patrioti

TOP hráči turnaja alebo All Stars:

M.Švec - Tornaľa / R.Zaťkovský - Sliač / M.Bartoš  - Žabokreky /


Zaujalo nás:

 • každý mohol získať alebo stratiť nejaké body, vyslovene slabých nebolo

 • mňa prekvapil Sokol “B” ktorý dlho usiloval o medailu(s konečným víťazom - Tornaľou prehrali 11:10, 11:9...?!?) ktorá im unikla “ochlp”

 • podrobnejšie výsledky zápasov v prílohe

                              Autor: Ján Kristel

Trnavský vianočný smeč 2023

XXVI. ročník Trnavský vianošný smeč

CÍFER 

02.12.2023 

 10.12.2023 

Išlo o 26. ročník podujatia, hralo sa premiérovo v športovej hale v Cíferi, nakoľko v Trnave sa nepodarilo nájsť vyhovujúci termín.

     V náročnej konkurencii si zopakovali ligové finále. Nohejbalisti KAC Košice obhájili triumf na Trnavskom vianočnom smeči, ktorý nesie titul: Memoriál Róberta Zwiržinu staršieho. Vo finále zdolali Sláviu Trnavu 2:0 na sety (11:6 a 11:4). Trnava postavila do 15-členného poľa (prišli aj družstvá z Českej republiky) tri tímy, najsilnejší, ktorý sa prepracoval až do finále, bojoval v zložení: Jaroslav Ifka, Radovan Loskot, Matúš Rácik.

Z Českej republiky na vianočnom turnaji v Cíferi štartovali dva tímy zo Vsetína, jeden z Orlovej a dva z Prahy. V celkoch z metropoly našich susedov nastúpili aj nohejbalové legendy Richard Makara a Vilém Ungermann.  Obaja boli viacnásobnými majstrami sveta, Richard je Slovák. Tím Viléma Ungermanna (Praha Proudy - hral so svojím synom a priateľkou) vypadol vo štvrťfinále po dvoch tesných setoch 10:11 a 10:11 s Orlovou.


„Napriek počiatočným organizačným problémom s Mestskou športovou halou v Trnave napokon turnaj v novom prostredí dopadol výborne. Zišli sa kvalitné tímy, ktoré odohrali krásne nohejbalové súboje. Turnaj spestrili legendy Makara a Ungermann ale aj trebišovskí juniori či tri hrajúce nohejbalistky. Nesklamal ani jeden z troch trnavských tímov. Veríme, že sa nám túto predvianočnú športovú tradíciu podarí udržať čo najdlhšie,“ dodal v mene organizátorov Peter Hlinka z NK Slávia Trnava.

Trnavský vianočný smeč - celkové poradie:

1. KAC Košice
2. Slávia Trnava A
3. Chodov
4. Orlová
5. - 8.: Zajaci, Vrbové A, Proudy, Trnava B

 

Najlepší hráči na turnaji: Richard Makara, Silvain Galus

 

                             

 

 

 

 

 

 

Zdroj: https://www.trnavskyhlas.sk

Nohejbalový turnaj na chate Šváb 2023

IX. ročníka turnaja * ∑+120 na chate Šváb 

KRUPINA 

02.09.2023 

 17.09.2023 

Vyhodnotenie turnaja  IIX. ročníka turnaja * ∑+120 na chate Šváb v nohejbale trojíc 2.9.2023

 • zúčastnených 8 družstiev

 • hralo sa v dvoch skupinách po 4 družstvách, každý s každým na dva hrané sety do 11b

 • o umiestnení rozhodovali lepšie body, sety, lopty - pri rovnosti bodov

 • vzájomný zápas, sety, lopty, resp. vzájomná tabuľka obbdobne

 • všetci postupovali do štvrťfinále kde sa už hralo podľa medzinárodných pravidiel /dva víťazné sety do 11b o dva body/resp. posledný bod max. 15b

 

Výsledky turnaja:

1. Tornaľa
2. A.G.T. Trans Sereď
3. Patrioti Dobrá Niva
4. Adamovské Kochanovce

Štvrťfinále /1.A-4.B, 2.A-3.B resp. opačne /
A.G.T. Trans Sereď – Chrenovec 2:0/ 11:4, 11:5 /
A. Kochanovce – Ze-kop 2:0 / 11:10, 11:8 /
Tornaľa – Školáci CZ 2:0/ 11:5, 11:10 /
Patrioti D.Niva – Sokol S.Ľupča 2:0/ 11:7,11:6 / - v podstate si družstvá na prvých dvoch miestach základných skupín obhájili
svoje postavenia a postupovali ďalej.
Semifinále
A.G.T. Trans Sereď – A. Kochanovce 2:1/ 11:6, 9:11, 11: 3 /
Tornaľa – Patrioti D.Niva 2:0/ 11:8,11:8 /
o 3.miesto
A. Kochanovce – Patrioti D.Niva 0:2/3:11,10:11
Finále
A.G.T. Trans Sereď – Tornaľa 0:2/ 9:11,7:11 /

 

TOP hráči turnaja/All Stars + *cena OV a fair-play
Bahna Peter ml.(Patrioti D.Niva), Kozlík Peter/Tornaľa, Lichner Oto/AGT trans
*Cena organizačného výboru turnaja: Družstvo Školáci CZ
*Cena fair - play Družstvo A.G.T. Trans Sereď

Zaujalo nás:

 • progres dužstva zo Serede/A.G.T. Trans ktoré svojimi dobrými výkonmi milo prekvapili

 • škoda že v danom termíne sa hrali aj ligové dohrávky, čo znamenalo neúčasť niektorých pravidelných účastníkov

 

                              Autor: Ján Kristeľ

Majstrovstvá slovenska v nohejbale na 3 dopady 2023

XIX. MM-SR TROJÍC / 3 DOPADY

Sliač 

12.8.2023 

 20.8.2023 

Nohejbalisti NO KAC Košice  sa stali majstrami Slovenska, keď vo finále zdolali po presvedčivom výsledku nad MS*III-22 2:0 na sety / 11:6. 11:7. Turnaju prialo aj počasie, kde sa hralo na štyroch antukových/tenisových kurtoch v areáli kúpeľov na Sliači.

 

Pár údajov pre štatistiku:

 • zúčastnených 33 družstiev, 114 hráčov...12 organizátorov

 • na majstrovstvách hrali žiaci – 6.družstiev + 1.družstvo junioriek = 7... skupina G

 • ”starí páni” nad 50 rokov - *+50 – 2 skupiny x 5.družstiev =10... skupina E a F

 • 16 družstiev z celého Slovenska v štyroch základných skupinách A,B,C,D - včetne družstva aktuálnych Majstrov Sveta trojíc
  - MS*III-22/+**Brutovský hral v klubových farbách KAC Košice

 • v skupinách A,B,C,D(po 4.družstvách), E,F(5), G(7) sa hralo systémom každý s každým na dva hrané sety do 11b

 • pre žiakov a juniorky to bolo spolu všetko(každý 6 zápasov) a z tabuľky sa určilo ich celkové poradie

Poradie žiakov 1.-3.miesto/zostavy
+ vyhodnotení TOP hráči MM-SR v tejto kategórii:
1. NK Trebišov/ Novák, Úporský,Ragan, Baranec
2. NK Vrbové “A”/Kolník, Krchňák, Horňák
3. NK Vrbové juniorky/Beňušová, Vargová, Brolová
TOP hráči žiaci – Kolník, Novák, Beňušová

Poradie v katgeórii*+50 1.-3.miesto/zostavy+ vyhodnotení TOP hráči MM-SR:
1. Kysucké Nové Mesto/ Trubačik,Faktor, Stančo
2. Svit/Petrilák, Klein, Štefaňák
3. Sokol po záruke/Šajban, Slládeček, Dvorský
TOP hráči *+50 – Trubačik, Petrilák, Stančo


Osemfinále
TuTu nedošlo k žiadnym prekvapeniam, víťazi skupín a všetci z druhých miest všetci idú ďalej, čo sa ale dalo predpokladať.


Štvrťfinále 

Pre Patriotov a Sliač/obaja usporiadatelia resp. domáci/ to bola konečná – MS*III-22 bolo nad sily Patriotov, resp. Sliač tak ako si v skupine vybral svoj „kus šťastia“ tak tu si vybral zase s Belou/C „kusisko smoly“. Keďže Humenné si na začiatku „obrátilo“ družstvá, „B“-čko (podľa mňa aj výsledkov ich lepšie družstvo) malo smolu a narazilo na KAC a po jednom z najlepších zápasov na MM-SR s ním vypadlo. To by sa im však ako nasadeným („A“) nestalo lebo by zrejme kopírovali cestu Sliača-Belá/C.


Semifinále

KAC Košice nenechal nič na náhodu a s Belou zvíťazil jednoznačne 11:6, 11:6, MS*III-22 s Revúcou to zďaleka nemali tak jednoduché a po výbornom

výkone oboch nakoniec postúpili po setoch 11:8,11:8 ale nadreli sa na to naozaj dosť.


O 3. miesto
Vlaňajší víťaz a stály účastník Revúca ukázala že aj bez Milana Černotu (**ktorý im evidentne chýbal) vedia hrať nohejbal na vysokej úrovni a s Belou/C vyhrali jasne 11:7,11:4.


Finále

Keď som počúval prognózy na výsledok väčšina verila trom majstrom sveta(MS*III-22) proti jednému mnohonásobnému (Brutovskému-KAC). Na kurte to však bolo opačne. Neviem či Jano Brutovský má tak dobre „prečítaného“ Galusa že takmer vždy bol blokom na správnom mieste a ten mal problém robiť body lebo aj Frolov s Dulavom boli vo väčšine prípadov tam kde mali byť. Napriek snahe Hulína, Rácika či Galusa sa body „rodili“ na ich strane strašne ťažko, evidentne antuka nie je Silvainovou doménou a Jano má z českej extraligy asi na nej nahrané viac. Druhá vec že mali v nohách ťažší zápas s RA, ale mne tam trochu chýbal moment prekvapenia(*napr. Hulín ako ľavák po viac potlačenom príjme smeč z druhej/minimálne by si ťahal k sebe blok/ nie z prekrížených pozícií ako hrali – ale to je môj názor a môžem sa aj mýliť). V každom prípade pekné finále ktoré KAC zvládol vo svoj prospech po výsledku 11:6,11:7 a zaslúžene vo finále zvíťazil.


Hlavná kategória výsledky:
11. KAC Jednota Košice /Brutovský, Dulava, Frolov, Bereš
2. MS*III-22 /Galus, Hulín,Rácik
3. NK Revúca /Zubák Igor-Dávid a Lukáš, Anderko
TOP hráči turnaja alebo All Starsv hlavnej kategórii:
Zubák Igor(NK Revúca), Hulín Marek(MS*III-22 ), Brutovský(KAC Košice)
*Cena Organizačného výboru turnaja : Ján Stanek


Zaujalo nás:

 • hneď na začiatku sme aspoň potleskom vyzvali Milana Černotu, aby zabojoval a robil všetko pre svoj návrat medzi nás
  (**majster Sveta v trojiciach Milan Černota je vo vážnom stave momentálne v Revúckej nemocnici a bojuje o svoj návrat v čom mu my všetci držíme palce – škoda že ten počiatočný potlesk ktorým mu účastníci vyjadrili podporu niekto nenahrával – ale malo to veľkú odozvu).

 • „Brutus“ (Brutovský Ján) ako ho väčšina volá ukázal že ešte nepatrí do „starého železa“ a aj bez svojich reprezentačných kolegov vzadu si to vie spraviť a zorganizovať na ihrisku skvele.

 • ospravedlňujem sa za zdržanie a prestoje na kurte č. 1 a 2., ale žiaľ nám vypadli z usporiadateľov na poslednú chvíľu 2 ľudia a už s tým nešlo nič spraviť a logistika pri 33 družstvách nie je práve jednoduchá.

 • dúfam, že väčšina z vás odišla z podujatia spokojná, teším sa na stretnutie s vami na budúcich MM-SR

                              Autor: Ján Kristeľ

Svetový pohár klubov v nohejbale 2023

Svetový pohár klubov

Hajduszoboszló

10.-11.6.2023 

 18.6.2023 

Tým, čím je vo svete futbalu Liga majstrov, tým je v nohejbale Svetový pohár klubov. V maďarskom Hajdúszoboszló sa v konkurencii siedmich klubov opäť raz presadili hráči slovenského majstra KAC Košice. Rovnako ako vlani, aj tentoraz boli nad ich sily iba hráči momentálne najlepšieho klubu sveta z Modříc.

„Sme veľmi šťastní,“ pustil sa do hodnotenia po návrate z krajiny južných susedov kapitán a smečiar košického tímu Ján Brutovský. „Náš klub prechádza generačnou výmenou a do Maďarska sme vycestovali aj s viacerými mladými hráčmi. Zostava bola široká a tréner mal k dispozícii až deviatich chlapcov. V základných skupinách si zahrali všetci a boli to pre nich skvelé skúsenosti so špičkovým nohejbalom. Druhé miesto je vzhľadom ku konkurencii a našim podmienkam adekvátne. Vyhrali sme to, čo sme vyhrať mali a najlepší český klub z Modříc je jednoducho nad naše sily.“

Nie je žiadnym tajomstvom, že česká extraliga je najkvalitnejšou nohejbalovou súťažou na svete. Reprezentačnými hráčmi prešpikovaný tím Modříc bol preto jednoznačným favoritom turnaja a papierové predpoklady potvrdil aj na ihrisku.

„My môžeme byť radi, že im dokážeme celkom slušne konkurovať. Majú tam oveľa viac klubov, lepšie podmienky a výrazne väčšiu hráčsku základňu. Vo finále sme si veľa sľubovali od singla, ale Marek Hulín tesne prehral. Dvojice i trojice sme držali v prvých setoch, ale potom sme doplácali na zbytočné chyby,“ skonštatoval Brutovský.

K vyvinutiu väčšieho tlaku na českého majstra chýbal aj ideálny stav kádra. Narodeninovému oslávencovi – trénerovi Ladislavovi Bertkovi – chýbal hlavne smečiar Sylvain Galus. Počas vlaňajších majstrovstiev sveta bol najužitočnejším hráčom zlatých trojíc, momentálne však je však v procese rehabilitácie po operácii.

„Určite chýbal a zdravotné problémy limitovali aj Lukáša Frolova, ktorý mal na jar vykĺbené rameno. Trochu nám to nabúralo prácu so zostavou, ale chlapci to zvládli a cieľ sme splnili,“ zdôraznil Brutovský, ktorý ocenil a podporu, ktorú mali Košičania v Hajdúszoboszló. „Príjemne nás prekvapilo, že sme tam mali viac fanúšikov ako počas domácich zápasov. Prišli nás povzbudiť kamaráti z Prešova i Košíc a verím tomu, že ich nelákalo iba kúpalisko, ale hlavne naše zápasy. Snažili sme sa ich potešiť a potom si užili aj bazény.“

Po krátkych oslavách cenného striebra sa už v stredu predstavia nohejbalisti KAC v domácej hale na Bruselskej ulici v extraligovom súboji proti Tornali. Viacerých z nich následne čaká reprezentačný turnaj v Rumunsku a v júli je na programe sústredenie národného tímu v českom Vsetíne. Vrcholom sezóny však budú majstrovstvá sveta juniorov a žien.

„Aj preto sme sa snažili zaradiť do našej zostavy 17-ročných chlapcov a v poslednom čase sa snažíme pracovať aj so ženami. Na Slovensku momentálne nemáme ženskú ligu, ale dievčatá zapájame do nášho tréningového procesu a viaceré regionálne turnaje hráme spoločne s nimi. V súbojoch s mužmi to majú samozrejme ťažšie, no som presvedčený o tom, že sa im to pozitívne vráti na ženských turnajoch. Hlavne na majstrovstvách sveta vo Švajčiarsku,“ dodal s úsmevom J. Brutovský.

Konečné poradie Svetového pohára klubov 2023:

 1. NMK Mobilprovas Modřice – Česká republika

 2. NO KAC Jednota Košice

 3. Hajduszoboszlói Sportegyesület – Maďarsko

 4. JSF KIDS Kluž – Rumunsko

 5. FUTNET Burriana – Španielsko

 6. KS BLOKERS Lodž – Poľsko

 7. Futnet Wolwes – Taliansko

 8. Futnet Nikózia - Cyprus

Live stream

                              Autor: Peter Jesenský

Nohejbalový turnaj v Malachove 2023

Nohejbalový turnaj v Malachove

Malachov

27.5.2023 

 31.5.2023 

Sobota 27.5. patrila v Malachove opäť nohejbalu. 13. ročníka turnaja sa zúčastnilo 9 družstiev prevažne zo stredného Slovenska. Ľubo Gajdušek a jeho partia opäť pripravila vynikajúce podujatie. Tento turnaj má z roka na rok väčšiu odozvu na nohejbalovej mape. Svedčí o tom aj záujem družstiev a každoročné zvyšovanie výkonností zúčastnených družstiev. Prvé miesto získalo zaslúžene družstvo Tornale, ešte “o chlp” prečnievalo družstvo A.Kochanovce - na ďalších miestach to bolo veľmi vyrovnané, všetci získali nejaké body a rozhodovať museli aj vzájomné zápasy. V play-off ukázali najviac umenia hráči Tornale, ktorí dokázali vo finále zdolať Kochanovce. V súboji o 3. miesto porazili Sokili hráčov Patriotov.  Garantom turnaja bol opäť pán Gajdušek vo výbornej spolupráci s TJ Slovan Malachov. 

Výsledková listina základnej časti

 

„A“ skupina

1. Kochanovce

2. Patrioti

3. Ovocinári

4. ZE-KOP Zvolen

 

„B“ skupina

1. Tornaľa

2. Sokol

3. Banská Bystrica

4. Žabokreky

5. Chrenovec

 

Výsledková listina hlavnej časti konečné umiestnenie družstiev

 

1. Tornaľa
2 Kochanovce
3 Sokol
4 Patrioti
5 Banská Bystrica
6 ZE – KOP
7 Žabokreky
8 Ovocinári
9 Chrenovec

  

Najlepší smečiar:  Peter Kozlík / Tornaľa

Najlepší nahrávač:  Rastislav Tabaka / Kochanovce

Najlepší poliar: Štefan Dorki / Tornaľa

Výsledky

Foto

                              Autor: Ján Kristel

Finále Turčianskej regionálnej nohejbalovej ligy 2022/2023

Hodnotenie 25. ročníka TRNL

Diaková 

22.04.2023 

 04.05.2023 

V

25. ročníka TRNL sa zúčastnilo 10 družstiev -  NK Adamovské Kochanovce, EUROPARTS Martin, NK Žabokreky, NK Ružomberok, NK Žaškov, , NK Sliač, NK Sport service, NK Kysuce a 2 nováčikovia NK Púchov a NK Dunajov. Z celkového plánovaného počtu súťažných kôl - 5 sa reálne odohrali všetky kolá.   Súťaže sa zúčastnilo celkom 61 hráčov.

V priebehu súťaže boli výsledky pravidelne vyhodnocované a zverejňované na web stránkach. Výsledky ročníka sú zaznamenané tiež v písomnej forme uloženej u organizátora súťaže.

Z vývoja súťaže a dosiahnutých parciálnych výsledkov hodnotí organizačný výbor, že ciele a dosiahnutie vyššej  výkonnosti oproti minulému obdobiu boli naplnené, vďaka opatreniam a tréningovej činnosti v kluboch. Organizačne sa podarilo ročník dohrať do zdarného konca a bez vážnejších zranení a incidentov. V celkovom hodnotení výsledkov potvrdilo družstvá NK A.Kochanoviec, NK Kysuce, NK Sliač a NK Ružomberok, role favoritov, pričom ďalší kvalitatívny rast ukázali hráči zo Žabokriek a Žaškova, pričom sa nedali zahanbiť výkonmi ani družstvá Europartsu, začiatočnícku daň zaplatili a sympatickými výkonmi sa ukázali nováčikovia súťaže NK Púchov a NK Dunajov.

Do priebehu 25. ročníka zasiahlo aj zranenie a vyradenie hráča SPORT SERVICE Karola Serdela a chorobnosť, pre ktorú sa klub SPORT SERVICE nezúčastnil 3. a 5. kola a NK Žaškov sa nezúčastnil posledného 5.kola. Za pozornosť stojí tiež fakt, že družstvo NK Kysuce napriek absencii účasti v prvom kole a s tým spojenej straty bodov, nasadilo k motivujúcej „ stíhačke“, ktorá vyvrcholila ziskom titulu víťaza 25.ročníka TRNL a potvrdila svoje kvality na všetkých postoch.

Podľa výsledkov z jednotlivých kôl, kde sa do výsledkov započítavali body zo skupín aj bojov vo vyraďovacích zápasov.  Po celkovo 5 odohraných kolách si vybojovalo 1.miesto družstvo NK Kysuce s celkovým počtom 33 bodov,  2.miestom NK A. Kochanoviec s celkovým počtom 30 bodov. 3.miesto družstvo NK Sliač s celkovým počtom 29 bodov.

Celkové poradie  družstiev v 25.ročníku TRNL:

1.      NK Kysuce

2.      NK Adamovské Kochanovce

3.      NK Sliač

4.      NK Ružomberok

5.      NK Žabokreky

6.-7.  EUROPARTS Martin

6.-7.  NK Žaškov

8.      NK Púchov

9.      SPORT SERVICE

10.     NK Dunajov

 

     Organizačný výbor  ďakuje týmto všetkým organizátorom, hráčom a funkcionárom družstiev za obetavosť, snahu a dosiahnutie bezproblémového priebehu 25.ročníka TRNL. Pevne veríme, že dosiahnuté výsledky budú pozitívnym stimulom pre ďalší rozvoj amatérskej formy súťaže v nohejbale a podnetom pre tvorbu  a zaradenie do vyšších foriem súťaží.  

Miroslav Kováč

                                                                                                                                                                 Autor: Miroslav Kováč

Nohejbalový turnaj RUŽA CUP 2023

Ruža Cup 2023 

RUŽOMBEROK 

15.04.2023 

 17.04.2023 

V sobotu 15.4.2023 sa v Ružomberku uskutočnil už 6.ročník Nohejbalového turnaja trojíc Ruža Cup 2023 ktorého sa zúčastnilo 14 mužstiev. Mužstvá boli rozdelené do troch skupín 5-5-4 kde víťazi skupín a druhý najlepší zo skupiny A postupovali priamo do štvrťfinále.

 

Štvrťfinále:

NK Revúca - NK Adamovské Kochanovce - 2:0

NK Humenné A - Kysucké Nové Mesto - 2:0

NK Ružomberok - NK Humenné B - 2:0

NK Tornaľa - NK Sliač - 2: 0

Semifinále :

NK Revúca - NK Humenné A - 0:2

NK Ružomberok - NK Tornaľa - 2:0

O 3.miesto

NK Revúca - NK Tornaľa - 2:0

 

Finále

NK Ružomberok - NK Humenné A - 0:2

Umiestnenie 5-8 : NK Adamovské Kochanovce NK Kysucké Nové Mesto NK Humenné B a NK Sliač. 

Počas turnaja, hráči " hodnotili " iných hráčov v rámci udeľovania individuálnych ocenení a to za :

Najlepší smečiar : Maroš Kubica - NK Humenné

Najlepší blokár : Michal Šavrnoch - NK Ružomberok

Najlepší nahrávač: Rastislav Tabaka - NK Humenné B

Najlepší poliar : Milan Černota - NK Revúca

Počas turnaja,bola aj divácka súťaž o tip na celkového víťaza Ruža Cup. Víťazkou tipovacej súťaže sa stala pani Ľubica Vinanská, ktorá ako prvá tipovala víťaza turnaja NK Humenné A Gratulujeme.

Všetkým zúčastneným mužstvám ďakujeme za účasť a aj za atmosféru počas semi a finálových zápasov ,že ostali až dokonca a svojím povzbudzovaním urobili tieto zápasy ešte krajšími.

Ďakujeme a veríme že o rok sa opäť stretneme už na 7.ročníku Ruža Cup 2024

                                                                                                                                                                 Autor: Jozef Kostúrik

Finále Zimnej nohejbalovej ligy 2022 / 2023 v Slovenskej Ľupči

Vyhodnotenie XXVIII.Zimnej nohejbalovej ligy 2022/23 

SLOVENSKÁ ĽUPČA 

12.03.2023 

 17.03.2023 

Po predchádzajúcich problémoch s COVID-19 konečne ročník bez prerušení a problémov s tým spojených. Na základe dohody organizačného výboru a vedúcich družstiev sme rozhodli aj v tomto ročníku súťaže hrať so 6 účastníkmi, trojkolovo – a záverečné play-off
s rozdelením na trojice a s bodovým zvýhodnením pre lepšie umiestnených v základnej časti.

Výsledky družstiev a ocenenia XXVIII. ZNL

 • 6. miesto ZE-KOP na to že sú takmer všetci v kategórii 50+ a že im celú ZNL chýbal M.Kukučka podávali dobré výkony aj proti mladším protihráčom a veľakrát ich aj predčili, niekedy možno chýbalo viac šťastia a zohratie sa novým spoluhráčom (ľavákom).

 • 5. miesto Sokol Slovenská Ľupča „B“ celkom vydarený ročník pre družstvo, postup do prvej trojky im „uchmatli“ kolegovia z „A“ – družstva a v play-off boli dva sety od 4. miesta(viedli 2:1 so Žabokrekmi ale koncovku lepšie zvládol súper).

 • 4. miesto Žabokreky družstvo ktoré je schopné všetkého – začali zle, potom ako jediný porazili v základnej časti Tornaľu, boj o trojku v play-off už nestihli, postupovali až ako piaty, ale v play-off sa zas posunuli na 4. miesto.

 • 3. miesto Patrioti Dobrá Niva družstvo celý čas hrajúce veľmi slušne zbabralo už záver základnej časti (4 prehry v jednom kole...?) a v play-off pokazili zápas so Sokolom“A“ a to ich stálo lepšie umiestnenie.

 • 2. miesto Sokol Slovenská Ľupča „A“ nezačali najlepšie, postupne sa ale zlepšovali, do play-off išli z 3. miesta, tu však zabrali a zaslúžene porazili Patriotov.

 • 1. miesto NK Tornaľa o družstve v ktorom sme videli dvoch majstrov sveta Milana Černotu/ako seniorského MS v trojiciach/, Petra Kozlíka/juniorského-dvojice/, Igora Zubáka /tiež strieborný medailista z MS-dvojice/ nikto nepochyboval ako o víťazovi – umne vedené nestarnúcim J.Hrubejom (68), ktorý ešte s nimi stále hráva.

TOP hráči ZNL v Slovenskej Ľupči

 • Peter Kozlík/NK Tornaľa

 • Milan Černota/NK Tornaľa

 • Peter Bahna ml./Patrioti D.Niva
   

Cena Organizačného výboru ZNL Slovenskej Ľupči - Michal Bartoš / Žabokreky
Cena starostu Slovenskej Ľupče - Milan Hiadlovský / Sokol Slovenská Ľupča „A“

                                                                                                                                                                 Autor: Ján Kristeľ

Nohejbalový turnaj trojíc žiakov základných škôl okresu Revúca 2023

Nohejbalový turnaj trojíc žiakov základných škôl okresu Revúca 2023

REVÚCA 

23.02.2023 

 02.03.2023 

Centrum voľného času na Kollárovej ulici v Revúcej usporiadalo dňa 23. februára 2023 pre žiakov revúckych, ale i mimo revúckych škôl, nohejbalový turnaj trojíc. V telocvični na ul. SNP v Revúcej sa zišlo 30 žiakov zo 6 prihlásených škôl. Žrebovaním boli družstvá rozdelené do dvoch trojčlenných skupín, kde sa hralo systémom každý s každým. Každý zápas sa hral na dva víťazné sety do 11. Do semifinále postupovali prvé dve družstvá zo skupiny. Víťazi semifinále hrali finále o 1. miesto. Družstvá, ktoré v semifinále prehrali  si zahrali zápas o 3. miesto. Prvé tri družstvá boli ocenené pohármi a diplomami, pričom každý člen ocenených družstiev dostal aj sladkú odmenu. Víťazom turnaja sa stalo družstvo reprezentujúce ZŠ I. Zocha v Revúcej pod vedením Mgr. Martiny Pirochovej. Poďakovanie patrí aj Jánovi Kilíkovi – predsedovi NK Revúca za spoluprácu pri organizovaní turnaja.

Konečné poradie

1. ZŠ I.B Zocha Revúca

2. ZŠ J.A. Komenského Revúca

3. ZŠ F. Kaziczyho Tornaľa

4. ZŠ s MŠ Jelšava

5. ZŠ S. Tomašika s MŠ Lubeník 

6. ZŠ Hviezdoslavová 1 Revúca

                                                                                                                                                                 Autor: Ján Kilík

Nohejbalista roka 2022

NOHEJBALISTA ROKA 2022

NOVÝ SMOKOVEC 

11.02.2023 

 13.02.2023 

Najlepším nohejbalistom roka 2022 sa stal Silven Gálus, medzi ženami sa z titulu tešila Gabriela Viňanská, medzi juniormi zvíťazil Igor Zubák a medzi žiakmi sa radoval Daniel Novák. Výsledky ankety vyhlásili v sobotu počas konferencie Slovenskej nohejbalovej asociácie v hotely Villa Siesta v Novom Smokovci. Výsledky predniesli za účasti zástupcov klubov a čestný hosť viceprezident Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) Zdenko Kríž.

 

Nohejbalista roka 2022 – výsledky ankety:

Pravidlá: najúspešnejší nohejbalista roka v kategórii mužov a juniorov bude určený na základe výsledkov hlasovania:

a) členov VV SNA (9 + prezident)

b) členov komisie reprezentácie (5)

c) klubov 1.SNL

Muži 

1. Silven Gálus / NO KAC Košice / 45 b.

2. Marek Hulín / NO KAC Košice / 36 b.

3. Ján Brutovský / NO KAC Košice / 32 b.

4. Matúš Racík / NK Slávia Trnava / 28 b.

5. Igor Hulín / NO KAC Košice / 2 b.

6. Štefan Dunaj / NK Belá nad Cirochou / 1 b.

Juniori

1. Igor Zubák / NK Revúca / 62 b.

2. Dávid Zubák / NK Revúca / 26 b.

3. Marko Melíšek / NK Vinodol / 19 b.

4. Lukáš Zubák / NK Revúca / 9 b.

5. Patrik Tatár / NK Zalužice / 5 b.

6. Tomáš Dulava / NK Belá nad Cirochou / 5 b.

Pravidlá: najúspešnejší nohejbalista roka v kategórii žien bude určený na základe výsledkov hlasovania:

a) členov VV SNA (9 + prezident)

b) členov komisie reprezentácie (5)

Ženy

1. Gabriela Viňanská / NK Zalužice / 45 b.

2. Zuzana Tafsi / DTJ Santoška CZ / 36 b.

3. Miroslava Perúnová  32 b.

4. Monika Beňušová / NK Vrbové / 28 b.

5. Lenka Žažová / NK Moravany / 2 b.

Pravidlá: najúspešnejší nohejbalista roka v kategórii žiakov bude určený na základe výsledkov hlasovania:

a) predsedu žiackej národnej ligy

b) klubov žiackej národnej ligy

Žiaci

1. Daniel Novák / ÚTM Trebišov / 16 b.

2. Viktor Burik / NK Belá nad Cirochou / 6 b.

3. Oliver Kolník / NK Vrbové /  6 b.

4. Dávid Anderko / NK Revúca / 3 b.

5. Martin Tatár / NK Zalužice / 2 b.

6. Tobias Hrabík / NK Belá nad Cirochou / 1 b.

7. Filip Apiar / NK Zalužice / 1 b.

8. Gregor Baranec / ÚTM Trebišov / 1 b.

                                                                                                                                                                 Autor: Ján Brutovský

Regionálne kolo DŠS KSK v nohejbale 2023

REGIONÁLNE KOLO DŠS KSK

ŠACA 

01.02.2023 

 5.02.2023 

Organizátor: Centrum voľného času - regionálne centrum mládeže Košice

 

Skupina A1

Gymnázium Šrobárová 1, : SPŠ strojnícka,  / 11 : 7, 4 : 11 9 : 11 / 1:2
Gymnázium Park mládeže, : Gymnázium a ZŠ S. Máraiho, / 11:8, 10:11, 11:8 / 2:1
Gymnázium Šrobárová 1, : Gymnázium a ZŠ S. Máraiho, / 11:8,11:7 / 2:0
Gymnázium Park mládeže, : SPŠ strojnícka, / 11:6, 11:10 / 11:6,11:10 / 2:0
Gymnázium a ZŠ S. Máraiho, : SPŠ strojnícka, / 11:6,11:10 / 2:0
Gymnázium Šrobárová 1, : Gymnázium Park mládeže, / 11:6,11:4 / 2:0

Konečné poradie

1. Gymnázium, Šrobárová 1, Košice

2. Gymnázium, Park mládeže, Košice
3. Gymnázium a ZŠ S. Máraiho, Košice
4. SPŠ strojnícka, Komenského, Košice

Skupina A2

Gymnázium Poštová 9, : Gymnázium Opatovská cesta / 11:10,11:10 / 2:0
OA Watsonova 61, Košice : SZŠ Moyzesova, Košice / 11:9,4:11,3:11 / 1:2
Gymnázium Poštová 9, : SZŠ Moyzesova, Košice / 11:9,7:11,2:11 / 1:2
OA Watsonova 61, Košice : Gymnázium Opatovská cesta / 8:11,10:11 / 0:2
SZŠ Moyzesova, Košice : Gymnázium Opatovská cesta / 11:4,1:11, 11:7 / 2:1
Gymnázium Poštová 9, : OA, Watsonova 61, Košice / 11:3, 11:6 / 2:0

Konečné poradie

1. SZŠ Moyzesova, Košice

2. Gymnázium, Poštová 9, Košice
3. Gymnázium Opatovská cesta 7, Koš
4. OA, Watsonova 61, Košice

FOTO

                              Autor: Ladislav Bertko

Medzinárodný nohejbalový kemp juniorov 2023

MEDZINÁRODNÝ KEMP JUNIOROV

MODŘICE 

09.07.-14.07.2023 

 10.01.2023 

Drahí priatelia,

Pripomíname, že uzávierka prihlásenia do medzinárodného tábora Juniorov je január 2023. Vyplňte prosím prihlášku a odošlite ju na martin.flekac@pksovent.czViac podrobností a prihlášku nájdete na nižšie uvedenom odkaze.

PRIHLÁŠKA

INFORMÁCIE

S Pozdravom,
UNIF

                              Autor: Ilona Dubjaková

Štartuje Zemplínska regionálna nohejbalová liga

ŠTARTUJE ZEMPLÍNSKA REGIONÁLNA LIGA

ZALUŽICE 

14.01.2023 

 10.01.2023 

     V sobotu 14.1. sa u nás uskutoční prvý turnaj Zemplínskej ligy, do ktorej sa prihlásilo sedem družstiev. Po dve družstvá z Humenného, Belej n/Cir. a Zalužíc a jedno z Košíc. Hrať bude každý s každým na dva hrané sety (výsledok teda môže byť 2:0 alebo 1:1).

Systém súťaže: každý jeden turnaj sa hodnotí samostatne a to: 1. miesto: 7 bodov, 2. miesto: 5 bodov, 3. miesto: 4 body, 4. miesto: 3 body, 5. miesto: 2 body, 6. miesto a všetky ďalšie umiestnenia: 1 bod. 

 

Finálový (5.) turnaj sa hodnotí: 1. miesto: 10 bodov, 2. miesto: 8 bodov, 3. miesto: 6 bodov, 4. m.: 4 body, 5. m.: 3 body, 6. m. a všetky ďalšie umiestnenia 2 body. Konečné poradie Zemplínskej ligy 2023 určí súčet bodov zo všetkých turnajov, na ktorých sa družstvo zúčastnilo. V prípade rovnosti bodov dvoch alebo viac družstiev rozhoduje: a, väčší počet účasti na turnajoch, b, lepšie umiestnenie vo finálovom (piatom) turnaji.

                              Autor: Gabriel Viňanský

Silvestrovský nohejbalový turnaj trojíc v Dobrej Nive 2022

SILVESTROVSKÝ TURNAJ TROJÍC

DOBRÁ NIVA 

31.12.2022 

 10.01.2023 

     V sobotu 31.12.2022 sa v obci Dobrá Niva konal Silvestrovský nohejbalový turnaj trojíc, ktorého sa zúčastnilo 6 súťažných tímov. Víťazom sa stalo družstvo NK Sliač /Davin, Paciga, Zatkovský /.Všetkým tímom ďakujeme za účasť, výborné športové výkony a najlepším trom tímom gratulujeme k víťaznému umiestneniu. Tešíme sa na ďalší ročník.

 • miestom konania bola telocvična ZŠsMŠ Juraja Slávika v Dobrej Nive

 • turnaja sa zúčastnilo 6 družstiev

 • hralo systémom každý s každým na dva hrané sety do 11 bodov

 • tentokrát turnaj nevyšiel Tornali a Patriotom od ktorých sa očakávali lepšie umiestnenia

 • prvé miesto s jednou remízou získalo zaslúžene družstvo Sliača

 • na ďalších miestach to bolo veľmi vyrovnané, všetci získali nejaké body a

 • rozhodovať museli aj vzájomné zápasy

 • celkovo bol turnaj veľmi vyrovnaný, “prečnievalo” len družstvo Sliača

Výsledné poradie turnaja: 

​1. NK Sliač / Davin, Paciga, Zatkovský /
2. Sokol Slovenská Ľupča „A“/ Kútny, Kišik, Hiadlovdký /
3. Sokol Slovenská Ľupča „B“ / Šajban, Ulianko, Pekár /
4. NK Tornaľa
5. Žabokreky
6. Patrioti D.Niva

TOP hráči turnaja alebo All Stars:

Kozlík Peter/Tornaľa, Davin Matúš/Sliač, Kišik Marek/Sokol “A”


Cena starostu:
Bartoš Michal/Žabokreky


Cena OV turnaja:
Šajban Ivan/Sokol “B”


Zaujalo nás:

 • napriek Silvestru to hráči zobrali poctivo a bojovalo sa o každý bod

 • bez bodov neodišiel nikto aj keď od niektorých sa čakalo asi viac

 • keďže ide o posledný turnaj v danom roku a takmer každý má ešte potom

 • nejaké povinnosti, všetko sme stíhali krásne v predpokladaných časoch

 • asi jediným turnaja negatívom bola neúčasť prisľúbeného družstva Slavošovce

                              Autor: Ján Kristel

Vianočný nohejbalový turnaj o pohár Jána Muchu 2022

VIANOČNÝ TURNAJ O POHÁR JÁNA MUCHU

BELÁ NAD CIROCHOU 

30.12.2022 

 31.12.2022 

     Po dvoch rokoch bez "vianočného" nohejbalu (COVID) sa 30.12.2022 odohral 40. (12.) ročník turnaja dvojíc, ktorý je určený pre rodákov z Belej nad Cirochou. Na putovný pohár Jána Muchu ml. pribudli opäť nové mená. 

     Turnaja sa zúčastnilo 18 dvojíc, ktoré boli rozdelené do 4 základných skupín. V dvoch telocvičniach sa odohralo spolu 55! zápasov. Do štvrťfinále postupovali tradične dvaja z každej skupiny. Z dvoch štvrťfinálových skupín vzišlo zloženie tej finálovej, kde sa stretli 4 najvyrovnanejšie dvojice turnaja. Po vyrovnaných súbojoch vo finálovej skupine sa zrodilo trochu prekvapujúce, ale zaslúžené víťazstvo dvojice Lojan / Piškanin, ktorí za seba odsunuli otca a syna Dzurovejovcov, obhajcov prvenstva Čižmára s Dunajom a niekoľkonásobných víťazov Hrehu so Šimonom.

     Do zápolenia zasiahli aj 4 žiacke dvojice, ktoré ukázali, že aj v žiackom veku sa dá predvádzať pekný nohejbal a dokázali zopár setov vyhrať. Medzi najlepších osem sa podarilo postúpiť aj bratom Muchovcom (Janko a Matúš), ktorí dlhodobo podporujú tento turnaj.

Výsledné poradie turnaja: 

1. miesto -  / Lojan, Piškanin /

2. miesto -  / P. Dzurovej, P. Dzurovej ml. /
3. miesto -  / Čižmár, Dunaj /
4. miesto - / Hreha, Šimon /

5. miesto -  / T. Gnip, Pomykal /

6. miesto -  / J. Mucha, M. Mucha /

7. miesto -  /Marinič, Burik /

8. miesto -  / M. Gnip, J. Gnip /

9. miesto -  / Karľa, Ľoch /

10. miesto -  / Hrežík, Kováč /

11. miesto -  / Burik, Hrabík /

12. miesto -  / Svistun, Kopťar /

13. miesto -  / Burik, Lojan /

14. miesto -  / Tomko, Vajda /

15. miesto -  / Zboraj, Vajda /

16. miesto -  / Ľoch, Hrežík /

17. miesto -  / Kepič, D. Gnip /

18. miesto -  / Hreha, J. Gnip /

FOTO

                              Autor: Štefan Dunaj

Nohejbalový turnaj Remeniny cup 2022

REMENINY CUP 2022

REMENINY 

30.12.2022 

 31.12.2022 

     Remeniny tradičná bašta nohejbalistov si koncom roka užila smeče a bloky plným dúškom, pričom hlavným cieľom turnaja bolo sa zísť s priateľmi a s chuti si zahrať. Víťazom sa stali hráči Remenin B.

Zápasy v skupine

NK Skrabské - NK Remeniny B / 1:1

NK HANZO - NK Remeniny A / 1:1

NK Skrabské - NK Bystré / 0:2

NK HANZO - NK Remeniny B / 2:0

NK Skrabské - NK Remeniny A / 0:2

NK Bystré - NK Remeniny B /1:1

NK Bystré - NK Remeniny A / 2:0

NK Skrabské - NK HANZO / 0:2

NK Remeniny B - NK Remeniny A / 1:1

NK Bystré - NK HANZO / 2:0

1. Semifinále

NK Remeniny A - NK HANZO / 1:2 / 

2. Semifinále

NK Bystré - NK Remeniny B / 0:2 /

pas o 3. miesto 

NK Remeniny A - NK Bystré / 2:0 /

FINÁLE

NK HANZO - NK Remeniny B / 1:2 /

Výsledky turnaja: 

1. miesto - NK Remeniny B / Jozef Kanuk, Marián Hirka, Jan Dzivak /
2. miesto - NK HANZO / Ivan Hanzo, Ľubomír Mital, Michal Trebunak /
3. miesto - NK Remeniny A / Lukas Hermanovsky, Jan Andrek, Ľubomír Pilat /

4. miesto - NK Bystré / Filip Dzivak, Štefan Hrinkanic, Dominik Staško /

5. miesto - NK Skrabské / Miloš Corej, Jakub Mital, Štefan Vavrek /

FOTO

                              Autor: Ján Brutovský

Štefansky nohejbalový turnaj Ružindol 2022

ŠTEFANSKY TURNAJ 2022

RUŽINDOL 

26.12.2022 

 31.12.2022 

     V pondelok, 26.12.2022 sa v obci Ružindol konal "Štefanský" nohejbalový turnaj, ktorého sa zúčastnilo 6 súťažných tímov. Nálada na turnaji bola výborná. Všetkým tímom ďakujeme za účasť, výborné športové výkony a najlepším trom tímom gratulujeme k víťaznému umiestneniu. Tešíme sa na ďalší ročník.

Výsledky turnaja: 

1. miesto - Tím Lukáš Turoň, Maroš Karády, Juraj Pokrývka

2. miesto - Tím Matej Bardáč, Peter Bardáč, Daniel Turoň

3. miesto - Tím Marián Domorák, Pavol Turoň, Martin Turoň

Zdroj: https://www.ruzindol.sk/obcan/aktuality/vysledky-nohejbaloveho-turnaja-1707sk.html

FOTO

                              Autor: Ján Brutovský

Vianočný nohejbalový turnaj v Považanoch 2022

VIANOČNÝ TURNAJ 2022

POVAŽANY 

29.12.2022 

 31.12.2022 

     Dobrou tradíciou nohejbalistov na Slovensku bývajú tradičný vianočné turnaje, kde sa si zmerajú sily priatelia, športovci, rodiny pri vianočnej kapustnici.

Vo štvrtok 29. decembra pod vedením slovenskej legendy Richarda Makaru si svoje umenie prišlo porovnať 5 družstiev,  ktorý hrali systémom – každý s každým v základnej skupine / semifinále / o 3. miesto / finále /

PORADIE PO ZÁKLADNEJ SKUPINE

1. Adamovské Kochanovce

2. NK Zalužice

3. Majovci 

4. Pohoďáci

5. Gašparovci

 

1. Semifinále

Adamovské Kochanovce - Pohoďáci 2:0

2. Semifinále

NK Zalužice - Majovci 2:1

Zápas o 3. miesto

Pohoďáci - Majovci 2:1

Finále

Adamovské Kochanovce - NK Zalužice 1:2

FOTO

                              Autor: Ján Brutovský

Nohejbalový turnaj reprezentácie slovenska 2022

REPRE –TORNAMENT 2022

DIAKOVÁ 

26.12.2022 

 31.12.2022 

     Ďalší mimoriadny úspech Slovenska, v trochu neprávom zaznávanom športe v nohejbale, oslávili naši reprezentanti v Diakovej na pôde Nohejbalového klubu Martin. V neobvyklý termín -26.12.2022, v druhý vianočný sviatok, sa zišli aj za účasti družobného oddielu z Českej republiky zo Vsetína, reprezentácie Slovenska žien, juniorskej a reprezentácie mužov „Zlatí chlapci z Prahy“, ktorí svojimi
dosiahnutými výkonmi v každej kategórii jednotlivcov, dvojíc a trojíc dosiahli ocenenia – najúspešnejšej krajiny vo svete na svetovom šampionáte. Túto skutočnosť ocenila aj novinárska verejnosť, ktorá na vyhlasovaní ankety Najúspešnejší športovec a kolektív Slovenska za rok 2022, ocenila dosiahnutý úspech slovenských nohejbalistov a zaradili ich na šieste miesto v kategórii najúspešnejších kolektívov slovenského športu v roku 2022. O tom, že tento šport sa stáva jedným z najúspešnejších športov, (aj
keď finančne najmenej dotovaných) ktoré dokážu reprezentovať Slovensko vo svete, niet pochýb čo dokazuje aj systematická práca nášho oddielu Nohejbalový klub Martin, kde sa pravidelne stretávajú na tréningoch naše nádeje - žiaci, ktorí sú našou sľubnou nádejou v budúcnosti.


     Turnaj bol plánovaný a uskutočnený s cieľom poďakovať sa všetkým, ktorí sa podieľali na úspechu našej reprezentácie na pražskom šampionáte. V súťažnej časti si samozrejme nikto nič nedaroval a pekné momenty a výkony družstiev a jednotlivcov často oceňovali aj prítomní diváci, z ktorých časť tvorili aj rodinní príslušníci žiakov, ktorí odohrali priateľské stretnutie medzi NK Martin
a NK Vrbové, ktoré ukázalo rapídny rast výkonnosti u našich mladých športovcov.


     Z výsledkov súťažnej časti bolo zrejmé, že naša reprezentácia, ktorá bola rozdelená do družstva „A“ a „B“, bude „tvrdiť muziku“, čo sa potvrdilo a nakoniec dosiahli na prvé dve miesta, za ktorými skončili hráči zo Vsetína, ktorí sa určite chceli „vytiahnuť“ na úspešných slovákov, ale istota a sebavedomie našich reprezentantov slávili nakoniec najlepšie umiestnenie.


     Druhá časť- nesúťažná potom prebiehala v odpoludňajších hodinách tzv. vyzývacími zápasmi, kde sa tvorili nepredvídavé kombinácie hráčskych družstiev zmiešané zo seniorov, ženskej reprezentácie, juniorov a žiakov. Bol to mimoriadny zážitok pre všetkých účastníkov aj divákov a výkony jednotlivcov v emočne vypätých súbojoch dokázali diváci aj patrične ohodnotiť.


     Ciele tohto stretnutia nadšencov nohejbalu sa určite podarilo splniť a podľa vyjadrení všetkých účastníkov akcia bola fantastická, inšpirujúca a nebolo ani jedného, ktorý by si nechcel takúto formu odmeny a stretnutia opakovať aj na budúci rok, keď nás čakajú svetové šampionáty juniorov v ČR a žien vo Švajčiarsku a svetový šampionát v športe JOGKU v Južnej Kórei.


     Touto cestou chceme poďakovať za pomoc všetkým, ktorí sa aktívne podieľali na úspešnej reprezentácii Slovenska a vyjadriť presvedčenie, že bude ďalším úspešným krokom pre rozvoj nohejbalu v Martine a na Slovensku.

FOTO

                              Autor: Miroslav Kováč

ŠPORTOVEC ROKA 2022

ŠPORTOVEC ROKA 2022

BRATISLAVA 

18.12.2022 

 20.12.2022 

     Zjazdová lyžiarka Petra Vlhová obhájila prvenstvo v tradičnej slovenskej novinárskej ankete Športovec roka. Najúspešnejším kolektívom roka 2022 sa stala hokejová reprezentácia Slovenska. Na šiestom mieste sa umiestnila nohejbalová reprezentácia Slovenska, ktorá zvíťazila na majstrovstvách sveta v Prahe v zložení Brutovský, Racík, Gálus, M. Hulín, I. Hulín. Výsledky tradičnej ankety Klubu športových redaktorov SSN oznámili na slávnostnom galavečere, ktorý spoluorganizovali Slovenský olympijský a športový výbor a Slovenský paralympijský výbor v bratislavskom hoteli Gate One.

     Hlasovalo 115 športových novinárov a členov Klubu športových redaktorov SSN. Čísla za menom a športovým odvetvím u jednotlivcov, respektíve názvom kolektívu znamenajú postupne počet bodov, v zátvorke celkový počet umiestnení na 1., 2. a 3. mieste na lístkoch a napokon údaj, na koľkých lístkoch sa objavilo meno laureáta. Hlasy dostalo 45 jednotlivcov a 12 kolektívov.

KOLEKTÍVY

1. Hokejisti SR                                         337   (111 – 2 – 0)       113x

2. Futbalisti Slovana Bratislava               138   (2 – 55 – 22)       79x

3. Štvorkajak rýchlostných kanoistov      85     (1 – 25 – 32)       58x

--------------------------------------------------------------------------------------------

4. Stolné tenistky SR                               40     (0 – 12 – 16)       28x

5. Vodnoslalomárska hliadka 3xC1 mužov      24     (1 – 4 – 13)         18x

6. Nohejbalisti SR                                    17     (0 – 6 – 5)  11x

7. Vodnoslalomárska hliadka 3xC1 žien 16     (0 – 5 – 6)  11x

8. Hokejbalistky SR                                 11     (0 – 2 – 7)  9x

9. Futsalisti SR                                         7       (0 – 1 – 6) 7x

10. Futbalisti SR do 19 rokov                  6       (0 – 2 – 2)  4x

11. Paracurleri SR                                    4       (0 – 0 – 4)  4x

12. Strelkyne SR v skeete                        4       (0 – 1 – 2)  3x

Zdroj: https://www.olympic.sk/clanok/sportovec-roka-2022-vysledky

                      

 

 

Autor: Ján Brutovský

Nohejbalový turnaj Senior 60+ Diaková

SENIOR 60+

Diaková 

10.12.2022 

 18.12.2022 

     V sobotu 10.12.2022 sa v  športovom centre v Diakovej uskutočnil nohejbalový turnaj, ktorý usporiadateľ- Nohejbalový klub Martin nazval „Senior 60+ „.


     Organizátori oslovili a plánovali účasť prihlásených nohejbalových družstiev zo Slovenska, ktoré pravidelne hrávajú na väčšine pravidelných turnajov. Nakoniec po výbere bola odsúhlasená účasť celkovo 10 špičkových družstiev, niektorých aj s bývalými hráčmi najvyššej slovenskej nohejbalovej ligy.

 

     Jednotlivé súťažné družstvá  boli vylosované a rozdelené do dvoch základných skupín, ktoré postupovali do súťažného pavúka a finálových bojov.

 

     Po zápasoch v skupinách- postupovali s najlepšími výsledkami  Vrakuňa, Levoča, Chrenovec, Martin, Svit, Kysuce, Nitra a nováčik zo Serede. Po štvrťfinálových bojoch ostali v hre o popredné miesta u len Vrakuňa, Martin, Svit a Sereď.

V semifinále si  skúsení hráči Svitu poradili so Sereďou a domáci Martinčania porazili Vrakuňu. V boji o miesta „na bedni“
si nakoniec poradili hráči Serede s Vrakuňou a obsadili tretie miesto a hráči Svitu porazili domáci Martin a získali tak 1.miesto. Domácim ostalo striebro.

 

     K hodnoteniu výkonov a priebehu súťaže, predseda NK Martin Miroslav Kováč a hlavný organizátor J. Dolník zhodnotili pri odovzdávaní cien výsledky  s konštatovaním, že tento turnaj ukázal stále vysokú úroveň družstiev s vyrovnanými výsledkami v postupovom kľúči súťaže a že ešte stále sa ukazuje bývalé a súčasné majstrovstvo v športe-nohejbale,
ktoré bolo a je tak mimoriadne úspešné v celosvetovom meradle.


Celkové poradie turnaja:

1.Svit
2.Martin
3.Sereď
4.Vrakuňa
5.-8. Levoča

5.-8.Chrenovec

5.-8.Kysucké NM

5.-8.Nitra
9.Vráble
10.Dobrá Niva

                              Autor: Miroslav Kováč

Majstrovstvá sveta v nohejbale 2022 Praha

MAJSTROVSTVÁ SVETA MUŽOV

Praha 

3.-6.11.2022 

 13.11.2022 

Po statuse Tabak, zapálili tabak. Slovenskí nohejbalisti dobyli Prahu, Čechov im bolo ľúto

Scéna bola pripravená pre veľkolepé domáce oslavy, namiesto šampanského však zmáčali ihrisko slzy sklamania. Českí nohejbalisti nezvládli rolu hlavného favorita majstrovstiev sveta a v búrlivej atmosfére vytvorenej tromi tisíckami divákom im vypálili rybník Slováci. V rámci finálového dňa získali strieborné medaily v kategóriách jednotlivcov i dvojíc a dobytie Prahy zavŕšili finálovým úspechom v kráľovskej disciplíne trojíc.

„Česi mali veľké očakávania a hovorili o troch zlatých. Nikdy mi ich nebolo ľúto, ale teraz áno. Nezažil som lepšie usporiadané majstrovstvá sveta ako boli tieto a scéna bola nachystaná pre zlatú dekoráciu lúčiacej sa generácie šampiónov. Najúspešnejšou krajinou šampionátu sa však stalo Slovensko a je to pre nás obrovský úspech. Snažíme sa ten nohejbal opätovne rozbehnúť a všetci robíme, čo môžeme. Verím, že nám tento úspech pomôže,“ povedal nám tréner Patrik Perun krátko po tom, čo v pondelok ráno vystúpil z vlaku na košickej stanici. Smer metropola východu nabrali zlatí chlapci len pár hodín po tom, čo im v O2 aréne zavesili na krky zlaté medaily. Dlhú cestu domov im spríjemnili početné gratulácie, pričom na blahoželanie od poslankyne Romany Tabak zareagovali ranným pripálením majstrovských cigár.

„Keď si náš úspech všimla Tabak, dáme si teda tabak,“ rozosmial sa P. Perun, ktorý získal ako hráč až desať titulov majstra sveta. V pozícii trénera však vystúpil na nohejbalový Olymp premiérovo.

„Je to niečo úplne iné. Keby som mohol, tak tak vbehnem na ihrisko a presne by som vedel, čo mám hrať. Je ťažšie vysvetliť to hráčom a potom sledovať či sa im to darí realizovať, alebo nie. Snažil som sa ich hlavne psychicky podporiť a teraz sa tešíme z krásneho výsledku,“ vyznala sa legenda slovenského nohejbalu. Počas svojej bohatej kariéry zdolával Košičan českých rivalov pravidelne, no v posledných rokoch mali naši západní susedia jasne navrch. Zatiaľ čo v Česku patrí nohejbal medzi veľmi populárne športy a disponuje jednoznačne najväčšou základňou na svete, u nás sa trápi s nedostatkom financií i hráčov.

„Pred šampionátom som vravel, že by som bol veľmi šťastný, ak by sme získali hocijakú medailu. Zlatá bola snom, no visela veľmi vysoko. Po semifinále sme boli na koni, pretože sme vyradili Čechov vo dvojiciach a mali sme finálové účasti vo všetkých troch disciplínach. Nálada však po prehrách vo finále singlov i dvojíc opadla a pred kráľovskou disciplínou trojíc bolo v šatni ticho. Nálada bola nič moc, pretože Česi boli doma veľkými favoritmi. Potom sa však prebudilo  niečo, čo tam ležalo dvadsať rokov a vytrysklo to naplno. Klobúk dolu pred Sylvainom Galusom, ktorý zúročil celú svoju kariéru a vo finále bol číslom 1,“ vyzdvihol Perun výkon smečiara tímu KAC Košice.

Dlhoročný člen reprezentácie pôsobí v národnom tíme už od roku 2002, no tento titul označil za svoj prvý ozajstný. Zatiaľ čo v minulosti plnil prevažne rolu náhradníka, tentoraz sa v Prahe prezentoval ako líder.

„Ešte si to úplne neuvedomujem. Stala sa veľká vec a na ihrisku som nechal celé srdce. Toto je skvelé zadosťučinenie za moju 25-ročnú kariéru. Som nadšený,“ vyznal sa z pocitov počas bafkania majstrovskej cigary Galus. Vo finále podal bravúrny výkon a je preto paradoxom, že sa pred ním necítil vôbec dobre. „Od rána mi bolo zle. Bolela ma hlava a doľahol na mňa fyzický i psychický stres. Do finálového dňa som išiel na liekoch, ale povedal som si – Sylvain, nohejbal hráš od dvanástich rokoch a je to teraz, alebo nikdy. Dal som do toho všetko a dopadlo to krásne.“

Ako sám priznal, po piatkovom programe trojdňového šampionátu by takýto úspech nečakal. Singlista Marek Hulín podľahol Kórejčanovi, dvojice nestačili na Francúzsko.

„Tie prehry nás však naštartovali. Marek potom vyhral štvrťfinálovú skupinu a chlapci porazili v semifinále Čechov. Nakoplo nás to a škoda, že sme to nezúročili v ešte väčší finálový úspech,“ podotkol Galus. V rámci samotného finále trojíc prehrali Slováci prvý set, no potom prevzali opraty do vlastných rúk. „V treťom sete sme viedli 7:3 aj 8:4. To už bol značný náskok, ale im sa to podarilo dotiahnuť. Potom som už len odpočítaval každý bod a chcel som, aby bol koniec.“

Aj podľa trénera Peruna sa ukázal nevydarený vstup do šampionátu ako ideálny budíček. „V piatok sme prehrali s Francúzmi, Marek prehral v singli s Kórejčanom. Vtedy to nevyzeralo ani na medailu. Ja som ho však upokojoval a vravel som mu, že toto sú majstrovstvá sveta a je to turnaj all in. Dal do toho všetko a striebro je krásne. Treba priznať, že maďarský víťaz hral naozaj výborne. Trošku možno mrzí prehra s Francúzskom. Dovtedy sme totiž s nimi neprehrali nikdy a zrazu dvakrát na turnaji. Hrali však naozaj výborne. Klobúk dolu pred nimi a pre svetový nohejbal je ich zlato pozitívnou správou. Jednoducho boli lepší a rýchlejší ako my a titul si zaslúžili.“

Dôležitou súčasťou medailového ťaženia bol už tradične smečiar Ján Brutovský. Skúsený Košičan obohatil svoju bohatú zbierku úspechov o striebro vo dvojiciach a zlato v trojiciach.

„Je to nádherný pocit. Príprava bola neskutočne dlhá a na tento šampionát sme kvôli kovidovým odkladom čakali veľmi dlho. Mám 37 rokov a nečakal som, že takto  na záver kariéry sa ešte dočkám takého úspechu. Kondične i technicky som sa na to pripravoval rok a popri práci i súkromnom živote to bolo nesmierne ťažké. Vyhrať dnes niečo na medzinárodnom poli je úžasné a pre Slovensko je to veľký úspech,“ zdôraznil Brutovský, ktorý vybojoval už svoj ôsmy titul majstra sveta. Tento posledný však označil za najprekvapujúcejší zo všetkých. „Určite je to prekvapenie. Nohejbal trochu ustúpil z vydobytých pozícií a podpora v Košiciach je minimálna. Na tomto šampionáte sme zúročili 50 rokov tradície a veľká vďaka patrí aj všetkým našim predchodcom, ktorí budovali históriu nohejbalu a naučili nás ho hrať. Táto naša partia to všetko zúročila. Stálo to však veľa síl a po turnaji som bol úplne vyžmýkaný.“

Zatiaľ čo Slováci mohli oslavovať, na strane organizátorov zavládlo silné sklamanie a rozčarovanie. Dve bronzové a jedna strieborná medaila boli výrazne menej, než Česi očakávali.

„Československý nohejbal oslavuje sto rokov a Praha ho oslávila v krásnom štýle. Organizácia bola perfektná a finálové zápasy sledovalo v O2 Aréne vyše tritisíc divákov. V priamom prenose to vysielala česká televízia a toto všetko môžeme iba závidieť. Poviem pravdu, u nás niečo také momentálne zorganizovať nevieme. Aj preto mi bolo Čechov trochu ľúto. Striebro a dva bronzy sa im určite málili. Sú to moji kamaráti a viem sa vcítiť do ich kože. Hrali pred úžasným publikom a dostali sa pod taký tlak, ktorý neustáli. Takýto šampionát odohráte raz za život a im to bohužiaľ nevyšlo,“ prejavil súcit s tradičným rivalom Brutovský a Galus doplnil. „Českí chlapci sú strašne fajn ľudia. Výkonnostne sú jedničky, ale finále majstrovstiev sveta je o jednom zápase a ten sme zvládli lepšie. Športová šťastena je nevyspytateľná.“

Niektorí členovia tímu ostali v Prahe, časť výpravy sa vrátila kvôli pracovným povinnostiam domov. Priestor na veľké oslavy tak zatiaľ nebol.

„Určite to však napravíme. Dohodli sme sa, že sa spoločne stretneme 26. decembra v Martine a tam to dodatočne poriadne oslávime,“ pousmial sa tréner P. Perun, podľa ktorého je teraz dôležité nezaspať na vavrínoch a pripraviť pôdu pre ďalšie úspechy.

„Potrebujeme to využiť,“ pritakáva Brutovský. „Verím, že to zarezonuje aj v médiách a nohejbal objavia mladí hráči. Je mi jasné, že najbližšie roky budú ťažké, pretože v mládeži vznikla veľká diera. V pozícii člena výkonného výboru zväzu však urobím všetko preto, aby sme to začali opätovne budovať od základov. Potrebujeme vytvoriť podmienky pre podobné úspechy v budúcnosti.“

„Náš novozvolený prezident Miroslav Kováč je dostatočne schopný na to, aby tento úspech zúročil a osobne mu v tom držím palce. Bolo by krásne, ak by sme si podobný turnaj užili aj u nás, ale tak ako povedal Brutus, momentálne si to neviem predstaviť. Naša členská základňa sa zužuje a mladým sa do nohejbalu nechce. Ostáva veriť, že tento úspech náš úžasný šport spropaguje a príde pozitívna zmena,“ dodal s nádejou v hlase Sylvain Galus.

 

                              Autor: Peter Jesenský

Reprezentačné sústredenie nohejbalistov 2022

REPREZENTAČNÉ SÚSTREDENIE

Diaková 

22.10.2022 

 25.10.2022 

Reprezentačné sústredenie mužov a žien v Diakovej

V sobotu 22. októbra sa v Šport centre Diaková uskutočnilo dvojfázové reprezentačné sústredenie mužov a žien v novom modeli. Kým ženské tréningy boli komplexnejšie zamerané na rozvoj hry, tak mužské boli zamerané na špičkovanie športovej formy pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta v Prahe (  4. - 6. novembra ).

 

Hneď ráno 8.30 odštartovali svoj prvý tréning muži pod patronátom reprezentačných trénerov Patrika Peruna a Richarda Makaru, ktorí povolali na záverečné sústredenie deväť hráčov: Ján Brutovský, Ladislav Stupák, Silven Galus, Marek Hulín, Igor Hulín - všetci KAC Košice, Igor Zubák - NK Revúca, Matúš Racik, Radoslav Loskot, Dušan Ifka - NK slávia Trnava. V úvode rozcvičku viedol Ján Brutovský atletickou abecedou, ,, točky´´ , loptová technika. Smečiarskú abecedu prevzal Patrik Perun. Druha etapa prvého tréningu bola zameraná na hru dvojíc a trojíc s následným odstraňovaním taktických chýb. 

Po mužskom tréningu 11.00 na palubovku vybehlo ženské reprezentačné družstvo vedené Romanom Drobným. ktorý si na zraz povolal 8 žien: Miroslava Perunová, Lenka Žažová, Monika Beňušová, Nina Vargová, Andrea Pipek Kollárová, Gabriela Viňanská, Barbora Lehutová, Lucia Jarimová. Keďže dievčatá čaká šampionát až budúci rok, tak tréning obsahoval komplexnejšie prvky a bol zameraný na dlhodobú prípravu.

V druhej fáze mužského tréningu od 14.00 trénerská dvojica ladila zostavy pre všetky možné varianty, ktoré by mohli nastať počas šampionátu v Prahe. Vyvrcholením celého sústredenia mužskej reprezentácie bola záverečná nominácia na svetový šampionát.

Záverečná nominácia: 

Jednotlivci: Marek Hulín

Dvojice: Ján Brutovský, Ladislav Stupák, Igor Zubák

Trojice: Ján Brutovský, Matúš Racik, Igor Hulín, Marek Hulin, Silven Galus

 

Autor: Ján Brutovský

Nohejbalový turnaj trojíc Dobrá Niva poľovnícke špeciality 2022

POĽOVNÍCKE ŠPECIALITY 

Dobrá Niva 

15.10.2022 

 18.10.2022 

Vyhodnotenie turnaja v nohejbale trojíc Dobrá Niva * Poľovnícke špeciality

 • miestom konania bola telocvičňa ZŠsMŠ Juraja Slávika v Dobrej Nive

 • turnaja sa zúčastnilo 7 družstiev - hralo systémom každý s každým na dva hrané sety do 11 bodov

 • na turnaji bola veľká vyrovnanosť a o prekvapenia od začiatku nebola núdza/hneď prvý zápas Tornaľa(ako sa neskôr ukázalo víťaz turnaja) prehrala so Ze-kop -om

 • o víťazovi medzi Tornaľou a Sliačom nakoniec pri rovnosti bodov (9b) rozhodol vzájomný zápas ktorí družstvo z Tornale vyhralo

 • prvé dve miesta sa vzhľadom na prvoligové zostavy družstiev očakávali, prekvapením bolo tretie miesto výborne hrajúceho družstva Ze-kop

 • domáci Patrioti Dobrá Niva sa vo veľmi slušnej konkurencii nestratili(skončili na 4.mieste čo bolo vzhľadom na zostavu dobré umiestnenie)

Výsledky turnaja:

1. NK Tornaľa /Kozlík, Gallo, Tomi, Hrubej

2. NK Sliač /Davin, Šajban, Zatkovský

3. Ze-kop /Šovčík, Šouc, Grajciar

4. Patrioti D.Niva

5. Žabokreky

6. Chrenovec

7. Sokol Slovenská Ľupča

 

TOP hráči turnaja alebo All Stars:

Kozlík Peter/Tornaľa, Davin Matúš/Sliač, Šovčik Ľubomír/Ze-kop

 

Cena starostu:

Bartoš Michal/Žabokreky

 

Cena OV turnaja:

Hrubej Jozef/Tornaľa

 

Zaujalo nás:

Hráči si pochvaľovali spojenie nohejbalu a poľovníckych špecialít a aj keď logisticky to nebolo jednoduché zladiť, nakoniec to dopadlo výborne - nebolo družstva ktoré by nezískalo nejaké body a asi každý mohol prekvapiť každého / čo sa aj dialo - poďakovanie patrí starostovi Ing. M.Jakubíkovi, ktorý sa nám vždy snaží pomôcť, napriek časovej tiesni si aj tentokrát našiel čas a prišiel medzi nás na zahájenie turnaja čo všetci ocenili.

 

                              Autor: Ján Kristeľ

DSC_0214.JPG

FINÁLE REGIONÁLNEJ LIGY ZÁPAD 2022

Topoľčany 

27.8.2022 

 30.8.2022 

Poradie zápasov

 

Červený Hrádok - Kráľová pri Senci 3:0

Vinohrady nad Váhom - Malá Bytča 0:3 

Púchov - Miloslavov 3:0

Sereď - Záskalie 3:0

Topoľčany - Abrahám 2:1

Ženy Slovensko - Blatné 1:2

Červený Hrádok - Kráľová pri Senci 1:0

Vinohrady nad Váhom - Malá Bytča 4:0

Púchov - Blatné 3:0

Sereď - Záskalie 1:0

Topoľčany - Abrahám 2:0

Ženy Slovensko - Miloslavov 0:3

Červený Hrádok - Vinohrady nad Váhom 2:1

Sereď - Topoľčany 1:2

Púchov - Ženy Slovensko 3:0

Kráľová pri Senci - Malá Bytča 0:3

Záskalie - Abrahám 2:0

Blatné - Miloslavov 1:2

o 7. miesto

Kráľová pri Senci - Abrahám 0:2

o 5. miesto

Malá Bytča - Záskalie 2:0

o 3. miesto

Vinohrady nad Váhom - Sereď 2:0

FINÁLE

Červený Hrádok - Topoľčany 0:2

Konečné poradie

1. miesto Topoľčany

2. miesto Červený Hrádok

3. miesto Vinohrady nad Váhom

4. miesto Sereď

5. miesto Malá Bytča

6. miesto Záskalie

7. miesto Abrahám

8. miesto Kráľová pri Senci

9 . miesto Púchov 

10. miesto Miloslavov 

11. miesto Blatné 

12. miesto Ženy Slovensko  

                              Autor: Zoltán Varga

Majstrovstvá slovenska v nohejbale dvojíc mužov 2022

MAJSTROVSTVÁ SR DVOJÍC MUŽOV

Košice 

21.8.2022 

 24.8.2022 

Základná časť

NK Trnava ANK Zalužice2:0 / 11:3,11:4 /

NO KAC Košice ANK Trnava B2:0 / 12:10,11:3 /

NO KAC Košice BNK Zalužice2:0 / 11:7,11:6 /

NK Trnava ANK Trnava B1:1 / 11:9,3:11 /

NO KAC Košice ANO KAC Košice B2:0 / 11:7,11:3 /

NK Trnava BNK Zalužice1:1 / 12:14,15:14 /

NK Trnava ANO KAC Košice B2:0 / 11:5,11:7 /

NO KAC Košice ANK Zalužice2:0 / 11:5,11:5 /

NO KAC Košice BNK Trnava B0:2 / 9:11,7:11 /

NK Trnava ANO KAC Košice A1:1 / 13:11, 7:11 /

 

1. semifinále NO KAC Košice A - NO KAC Košice B 2:1 / 11:9,8:11,11:5 /

2. semifinále NK Trnava A - NK Trnava B 2:0 / 11:9,11:8 /

o 3. miesto NO KAC Košice B - NK Trnava B2:0 / 11:9,11:6 /

FINÁLE

NO KAC Košice ANK Trnava A2:0 / 11:7, 15:14 /

Konečné poradie

1. NO KAC Košice A / M. Hulín, I. Hulín, S. Galus /

2. NK Trnava A / D. Ifka, M. Racík /

3. NO KAC Košice B / J. Brutovský, T. Dulava, S. Kozák /

4. NK Trnava B / R. Loskot, Kaluha /

5. NK Zalužice / P. Tatár, R. Kostrub /

Hráč turnaja - Marek Hulín

 

                              Autor: Ján Brutovský

Majstrovstvá slovenska v nohejbale trojíc mužov 2022

MAJSTROVSTVÁ SR TROJÍC MUŽOV

Košice 

20.8.2022 

 24.8.2022 

Košická nohejbalová dominancia je v slovenskom športe unikátom. V kráľovskej kategórii trojíc vládne metropola východu pevnou rukou už od roku 1998. Štafetu po dlhoročnom hegemónovi DPMK (celkovo 28 titulov) prevzal KAC, ktorý získal počas uplynulého víkendu v domácej hale na Bruselskej ulici už deviaty majstrovský titul.

„Je to skvelý pocit. Tituly síce získavame pravidelne, ale opäť sa ukázalo, že to nie je jednoduché. Osobne ma veľmi prekvapila Trnava. Hrali výborne a v základnej skupine sme s nimi iba remizovali. Vo finále sme už mali mierne navrch, ale nedali nám nič zadarmo,“ vyslovil sa Igor Hulín, ktorý oslávil spoločne s bratom Marekom a Sylvainom Galusom majstrovské double. K zisku titulu v trojiciach (štvrtým do partie bol Lukáš Frolov) pridali o deň neskôr zlato aj vo dvojiciach. „Tituly sa od nás čakajú a boli by sme veľmi sklamaní, ak by nám to nevyšlo práve doma. Podarilo sa, ale zároveň sme videli, že v extralige to bude ešte veľmi zaujímavé. Trnava má silu a nesmieme preto nič podceniť.“

Aj podľa smečiara Sylvaina Galusa boli tohtoročné jazdy za titulmi veľmi náročné.

„Bolo to veľmi ťažké. Už v prvom zápase sme hrali proti nášmu béčku, za ktoré nastúpil majster sveta Janko Brutovský. Veľmi tesné to bolo aj v oboch zápasoch proti Trnave a tento titul sme si teda naozaj vydreli. Diváci sa mali na čo pozerať,“ zdôraznil Galus, z ktorého sa po finálovom súboji lial pot ako prívalová vlna po letnej búrke. „Mal som toho veru dosť. Ja osobne som nastúpil na zápasy po dlhej zdravotnej pauze a cítim teda mix radosti a veľkej únavy. Som veľmi rád, že som mohol opäť nastúpiť na kurt a radosť znásobujú zlaté medaily.“

Košický triumf patrí do kategórie očakávaných, no vlaňajší šampionát ukázal, že ani favorit nemusí mať vždy na ružiach ustlané. Zatiaľ čo v trojiciach totiž platí spomínaná žlto-modrá hegemónia, zlato vo dvojiciach si pred rokom vykopali hráči Revúcej, ktorý uchmatli titul nohejbalistom z metropoly východu po dlhých 23 rokoch. V domácej hale si hráči KAC niečo také nepripúšťali.

„Ten tlak tu samozrejme bol. Nebudeme sa tváriť, že nie. Popasovali sme sa s tým však výborne a musím pochváliť Mareka aj Igora Hulínovcov. Hrali výborne. Dvojice i trojice sme odohrali v rovnakom zložení a napokon to dopadlo výborne,“ dodal spokojným tónom S. Galus.

47. majstrovstvá Slovenska v nohejbale

Trojice:

1. NO KAC Košice A - M. Hulín, I. Hulín, S. Galus, L. Frolov                                  

2. NK Trnava - D.Ifka, M. Racík,R. Loskot, Kaluha                           

3. NO KAC Košice B - J. Brutovský, T. Dulava, S. Kozák                              

4. ŠK Humenné -S. Novák, L. Bezeg, R. Tabaka, G. Horvát                       

5. NK Tornaľa - Galo, Kozlík, Tomi, Lipták                             

6. NK Zalužice - P. Tatár, R.Kostrub, R. Dido

 

1. semifinále KAC Košice - AŠK Humenné 2:0 / 11:4,11:4 /

2. semifinále NK Trnava - KAC Košice B 2:0 / 11:7,11:9 /

o 3. miesto ŠK Humenné - KAC Košice B 0:2 / 4:11,5:11 /

Finále 

KAC Košice A - NK Trnava 2:0 / 11:9,13:11 /

 

Najlepší smečiar: Sylvain Galus                        

Najlepší poliar: Marek Hulín                             

Najlepší nahrávač: Matúš Racík

Najtvrdší smeč: Peter Kozlík

Ceny odovzdávali:

Patrik Perún - reprezentačný tréner SR mužov

Miroslava Perunová - reprezentantka SR žien

Vladimír Strojný - reprezentačný tréner Československa a Slovenska

Ján Lazorik - nestor košického nohejbalu

 

                              Autor: Peter Jesenský

Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v nohejbale trojíc na tri dopady 2022

XVIII. MM-SR TROJÍC / 3 DOPADY

Sliač 

6.8.2022 

 11.8.2022 

Nohejbalisti NK Revúca  sa stali majstrami Slovenska, keď vo finále zdolali po vyrovnanom boji NK Tornaľa 2:1 na sety. Turnaju prialo aj počasie, kďe sa hralo na štyroch antukových/tenisových kurtoch v areáli kúpeľov na Sliači.

 

Pár údajov pre štatistiku:

 • zúčastnených 29 družstiev, 94 hráčov…8 organizátorov

 • na majstrovstvách hrali žiaci – 4.družstvá + juniorky = 5 skupina F

 • ”starí páni” nad 50 rokov - *+50 – 6.družstiev = skupina E

 •  18 družstiev z celého Slovenska v štyroch základných skupinách A,B,C,D/ vrátane najúspešnejších družstiev Slovenska z ostatného obdobia - Košíc a Revúcej s reprezentantmi SR / medailistami resp. aj majstrami sveta a niekoľkonásobného majstra Českej republiky družstva Austin Vsetín

 • v skupinách A,C,F(5) družstiev, B,D(4), E(6)) sa hralo systémom každý s každým na dva hrané sety do 11b

 • po základných skupinách postupovalo do play off 16 družstiev

12 družstiev zo skupín A,B,C,D – prví traja v poradí + 4 družstvá zo skupín E,F - prví dvaja v poradí
Osemfinále sa už hralo na dva víťazné sety o dva body, resp. 15 bod ako posledný/podľa medzinárodných pravidiel.


Osemfinále
Tu nedošlo k žiadnym prekvapeniam, víťazi skupín všetci idú ďalej, všetci z druhých miest v skupine tiež okrem MT ktorých vyradil tretí Vinodol, končia juniorky, žiaci a starí páni(*+50) čo sa ale dalo predpokladať.


Štvrťfinále
Patrioti so Sliačom/obaja usporiadatelia resp. domáci/ na seba trafili skôr ako by sa hodilo a tak do štvorky po výsledku 2:1 a klasický tretí 11:9 postúpil Sliač. Vsetín smolne narazil na dobre hrajúcu Revúcu(neskoršieho víťaza) – 0:2, Vrbové potrápilo Tornaľu a tiež Vinodol - KAC KE oba 1:2


Semifinále
V zápase medzi Revúcou a KAC Košice(podľa mnohých predčasné finále)sme videli z nohejbalu snáď všetko čo sa dá ukázať – nádherné smeče, skvelých poliarov, veľa „šlajzov, zátačiek či prasiatok“, prehrávajúcu Revúcu ktorá otočila výsledok na poslednú chvíľu vo svoj prospech 2:1
V druhom semifinále medzi Tornaľou a Sliačom Sliač chvíľku v prvom sete „hrýzol“ ale potom už to zobral Kozlík na seba a že mu to teda išlo.


O 3. miesto
Sliač sa proti mnohonásobnému majstrovi SR KAC Košice snažil, ale Košičania nechceli odísť bez medaily a nič nenechali na náhodu – 0:2


Finále
Keby ste sa niekoho z publika spýtali kto vyhrá vo finále Revúca vs Tornaľa okrem Tornaľčanov by nikto nepovedal iné ako Revúca. A čo sa stalo – neviem či toho mali už dosť z predchádzajúcich zápasov, resp. nesústredenosťou, pár podcenených lôpt, pár „svetových klincov“ po čiare, nevnímanie Milana Černotu(„volej,... ja...) a všetko mohlo byť inak ako sa predpokladalo. Tornaľa viedla1:0 na sety a 10:9...Neviem čo im povedal Milan ale po chvíli váhania si „sadli na zem“ a aj keď s trápením 3.set 13:11 dotiahli to do víťazného konca.


Hlavná kategória výsledky:
1. NK Revúca / Černota, Zubák Igor a Lukáš
2. NK Tornaľa /Kozlík, Gallo, Lipták, Hrubej
3. KAC Košice /Prachar, Hulín Igor a Marek
4. NK Sliač /Davin, Nguyen, Šajban


Kategória *+50 výsledky

1. NK Martin /Dolník, Kováč, Siráň
2. Chrenovec/Solčáni, Trgina, Gramblička,

3. Patrioti /Šouc, Dvorský, Kristeľ


Kategória juniorky výsledky

1. Juniorky Vrbové /Beňušová, Vargová, Brollová


Kategória žiaci výsledky

1.Belá nad Cirochou/Burik, Hrabík, Tomko


TOP hráči turnaja alebo All Stars:
Hlavná kategória: 
Zubák Igor(NK Revúca), Kozlík Peter(NK Tornaľa), Hulín Marek(KAC Košice)
juniorky – Beňušová Monika(jun. Vrbové), žiaci – Burik Viktor(NK Belá /C)
kategória *+50 – Dolník Ján(NK Martin), cena OV - Žabokreky


Zaujalo nás:

 • klobúk dolu pred M.Černotom (asi nie je majstrom sveta nadarmo), napriek svojmu handicapu s nohou odviedol na ihrisku 120% (tie navyše vtedy keď Zubákovci zaváhali/aj keď obaja sú strieborní medailisti z juniorských MS/)

 • a musím klobúk dať dolu aj druhýkrát pred Petrom Kozlíkom /Tornaľa(tiež bol pred rokmi juniorským majstrom sveta dvojíc), ktorý ako jediný zo štvorice semifinalistov si sám všetko odsmečoval, odblokoval, pomohol v poli a podarilo sa mu vyburcovať spoluhráčov natoľko že „vytiahol z nich čo sa dalo“ a podceňovanému tímu zrazu chýbala len lopta na zlato

 • ospravedlňujem sa za zdržanie a prestoje na kurte č. 1 a 2., ale žiaľ nám vypadli z usporiadateľov na poslednú chvíľu 2 ľudia a už s tým nešlo nič spraviť

 •  ja dúfam že v ostatných ohľadoch splnili MM-SR vaše očakávania, no a ak to mate nastavené ako ja, tak vlastné výsledky zlepšíme na budúcich o rok zhruba v takomto termíne a za organizačný výbor môžem sľúbiť že chyby o ktorých vieme napravíme a pokúsime sa sem dostať ešte niekoho z Poľska(t.r. im to kolidovalo s turnajom vo Francúzku) resp. Maďarska(?)…

 •  teším san a stretnutie s vami na budúcich MM-SR

 

                              Autor: Ján Kristeľ

Medzinárodný nohejbalový turnaj l'Estére Futnet Cup 2022

l'Estére Futnet Cup 2022

Saint Raphaël / Francúzsko 

15. - 17.7.2022 

 6.8.2022 

Slovenskí nohejbaloví reprezentanti spojili príjemné s užitočným. V rámci kvalitne obsadeného medzinárodného turnaja vo francúzskom prímorskom meste Saint Raphaël odohrali náročné zápasy proti svetovej špičke a zároveň si užili aj dovolenku na Azúrovom pobreží.

Podujatie s názvom l'Estére Futnet Cup 2022 prilákalo na ihrisko v centre turistického mesta štyri ženské a osem mužských reprezentácií, ktoré predstavujú v nohejbalovom svete absolútnu špičku.

„Bol to veľmi kvalitne obsadený turnaj, v rámci ktorého chceli Francúzi spropagovať nohejbal. Ihrisko postavili priamo na námestí v St. Raphaël. Na rozdiel od klasických zápasov v športových halách sme si tak užili jedinečnú atmosféru prímorského mesta," približuje reprezentačný tréner Patrik Perun. Z pohľadu organizácie odviedli domáci perfektnú prácu a išlo tak o jedno z divácky najatraktívnejších nohejbalových podujatí posledných rokov. „Francúzsky nohejbal je na tom momentálne lepšie ako ten náš. Majú veľa tímov a hrajú atraktívny štýl založený na akrobacii a radi smečujú nožničkami. To je pre divákov veľmi lákavé."

Obe naše reprezentácie uspeli nad očakávania a v ženskej i mužskej kategórii vybojovali strieborné trofeje.

„Pre ženy to bol v podstate prvý turnaj po majstrovstvách sveta v Buriane a opätovne ukázali výkonnostný progres. Na svetovom šampionáte napríklad Švajčiarkam podľahli, teraz ich už dokázali zdolať.  Nestačili jedine na Češky, ktoré však dlhodobo vládnu a momentálne sú absolútnou špičkou. Opäť sme však videli, že sa s nimi hrať dá. Vieme, na čom musíme popracovať a urobíme všetko preto, aby sme im to na nejakom z ďalších veľkých turnajov vrátili," hodnotí legenda košického nohejbalu.

Predovšetkým pôsobenie pri ženskej reprezentácii je pre Peruna špeciálne. Pod jeho velením totiž pôsobí aj manželka Mirka. Turnaj vo Francúzsku tak využili aj ako letnú dovolenku.

„Ja som hlavne rád, že naše košické dievčatá začali po niekoľkoročnej pauze opäť pravidelne trénovať. Dali sa dohromady baby, ktoré to hrali v minulosti a kvalita postupne opäť stúpa. Poviem pravdu, ženský nohejbal je aj pre mňa iný ako mužský a sám som bol prekvapený z toho, koľko faktorov ho ovplyvňuje. Dievčatá potrebujú svoj prístup a čas. Aj manželku preto nechávam po zápasoch vychladnúť a kritické slová prichádzajú až neskôr v otvorenej diskusii pri večeri či poháriku vínka," pousmial sa historicky najúspešnejší slovenský nohejbalista.

Reprezentačného trénera potešil progres oboch národných výberov. „Som veľmi rád, že po generačnej obmene dokážeme hrať s Čechmi aspoň vyrovnané partie. Verím tomu, že to vygraduje na svetovom šampionáte a ich domáce majstrovstvá sveta im čo najviac znepríjemníme."

Už začiatkom novembra sa totiž Slováci predstavia v jame levovej. Pre koronu odkladaný svetový šampionát privíta Praha a domáci reprezentanti budú mať jednoznačný cieľ – získať tri zlaté medaily.

„Pokúsime sa im v tom zabrániť," usmieva sa P. Perun. „Od roku 2020 sme kvôli korone takýto šampionát nemali a pre mňa pôjde v podstate o prvý takýto turnaj v pozícii reprezentačného trénera. Snažíme sa teda dlhodobo pripravovať tak, aby sme tam boli úspešní. Našim cieľom je teraz naplánovať sústredenia a aj nejaký prípravný zápas. Pre Janka Brutovského to bude možno posledný veľký turnaj a aj preto robíme všetko preto, aby sme v Prahe získali aspoň jedno zlato. To by bol obrovský úspech, ktorý si vyžaduje kombináciu formy, natrénovanosti a aj kúska šťastia."

 

                              Autor: Peter Jesenský

Základná časť slovenskej nohejbalovej ligy 2022 odohraná

Základná časť slovenskej nohejbalovej ligy / odohrané

Slovensko

2.7.2022 

 18.7.2022 

Prvú júlovú sobotu sa zápasmi posledného kola skupín východ a stred skončila základná časť SNL mužov. Na rozdiel od minulého roka sme súťaž začínali s počtom družstiev 12, keď sa do ligy neprihlásilo družstvo NK Zalužice. Hneď v úvode sme prišli o ďalšieho účastníka, keď odstúpilo družstvo NK Dobrá Niva, ktoré nedokázalo zabezpečiť dostatok hráčov na odohranie súťažného
ročníka.


Ku cti všetkých účastníkov slúži, že súťaž sa odohrala bez nejakých komplikácií. Výnimkou bola jedna kontumácia v skupine východ, kedy družstvá vzhľadom na pracovné povinnosti a zdravotné komplikácie nedokázali nájsť náhradný termín na odohratie stretnutia (kontumácia však nijako neovplyvnila poradie v skupine).


Pozície favoritov potvrdili víťazi jednotlivých skupín – NK Slávia Trnava, NK Revúca a NO KAC Košice, ktorí si tak zabezpečili postup priamo do štvrťfinále. Do osemfinále postúpili zo skupiny západ NK Vinodol a NK Vrbové, zo skupiny stred NK Martin a NK Tornaľa, a zo skupiny východ NK Belá nad Cirochou a ŠK Laborec Humenné. Čierny Peter tak ostal v rukách ŠK Vrakuňa Bratislava a NK Moravany nad Váhom, ktorým sa nepodarilo postúpiť zo skupiny a súťaž sa tak pre nich skončila.

 

Po letnej prestávke sú na programe osemfinálové zápasy (3. 9.2022),štvrťfinálové skupiny (17.9.2022) a zápasy FINAL FOUR, ktoré je naplánované na 1.10.2022 v Trnave.

 

                              Autor: Karol Serdel

KAC.jpg

Svetový pohár v nohejbale družstiev
NO KAC Košice na 2. mieste

Modřice

25. -26.6.2022 

 30.6.2022 

MODŘICE. Nohejbalisti slovenského majstra KAC Košice obsadili 2. miesto na Svetovom pohári klubov. Vo finále podľahli favorizovanému domácemu tímu Modříc 1:3.

"Spravili sme maximum. Prehra nás, samozrejme, mrzí, no Modřice triumfovali aj vďaka neporovnateľne lepším podmienkam, v ktorých fungujú," povedal smečiar a kapitán košického tímu Ján Brutovský pre TASR.

Najlepšie družstvá z jednotlivých krajín

Na turnaji sa predstavilo deväť družstiev z deviatich krajín, ktoré absolvovali zápasy jednotlivcov, dvojíc a trojíc.

Výsledky v skupinovej fáze znamenali súčty setov zo vzájomného trojzápasu.

Košický tím nestratil proti španielskemu Futnet Burriana ani set, následne si výsledkom 6:1 poradil s maďarským Balatonom.

S istotou postupu do ďalšej fáze podľahol domácim Modřiciam 1:6.

"Bol to veľmi kvalitný turnaj, na ktorom boli najlepšie družstvá z jednotlivých krajín. Postup zo skupiny sme potvrdili v úvodných dvoch zápasoch. Do zápasu s Modřicami sme zmenili zostavu, aby sme neodkryli karty pre prípadné vzájomné boje v play off.

Zápas s Rumunmi sme v jednotlivcoch prehrali. Rumuni hrali v laufe, prenieslo sa to aj do dvojíc. Tam vyhrali prvý set, potom sme však zabrali a striedaniami sme to dokázali otočiť. Otočili sme však nielen priebeh, ale aj svoje nastavenie v hlavách, čo sa ukázalo ako rozhodujúce," zhrnul Brutovský.

Podmienkami sú niekde inde

Vo vyraďovacej časti nastúpili postupne jednotlivci, dvojice a trojice. V prípade, že výsledok nebol 3:0 alebo 0:3, pokračovalo sa zápasom dvojíc a následne singlom.

Košický tím napriek sľubnému začiatku finálového stretnutia napokon nestačil na Modřice.

"Oni majú skvelé zázemie a je ťažké porovnávať podmienky u nich a u nás. Rozpočty, hráčske obsadenie aj zázemie sú niekde inde. Odohrali sme to, na čo máme.

V úvodnom zápase singlov sme síce zvíťazili a dúfali sme, že by sme sa v dvojiciach dostali na koňa, no prehrali sme. Modřice vyrovnali na 1:1, následne sme prehrali aj duel trojíc. Po ňom nasledoval ďalší zápas dvojíc, ktorý definitívne rozhodol o víťazstve domácich," uviedol Brutovský a dodal, že 2. miesto na Svetovom pohári klubov je pre KAC Košice skvelý výsledok.

Svetový pohár klubov 2022, výsledky KAC Košice:

Základná skupina:

Košice - Futnet Burriana (Šp.) 6:0

Košice - Balaton LK (Maď.) 6:1

Košice - Modřice (ČR) 1:6

Semifinále: Košice - Victory Kluž-Napoca (Rum.) 3:1

Finále: Košice - MNK Modřice 1:3

 

                              Zdroj: TASR

Svetový pohár v nohejbale klubov 2022

Svetový pohár v nohejbale klubov

Modřice

25. -26.6.2022 

 24.6.2022 

Na domácej scéne kraľujú nohejbalisti KAC Košice už niekoľko rokov, no k tomu, aby napodobnili veľké úspechy zaniknutého DPMK Košice, potrebujú preraziť aj na medzinárodnej scéne. Šancu na to dostanú už počas tohto víkendu počas Svetového pohára v Modřiciach. 

„Ide o náš sezónny vrchol a dá sa povedať, že to bude doposiaľ najvýznamnejší turnaj klubu KAC Košice,“ zdôraznil smečiar a kapitán tímu Ján Brutovský. Hlavný favorit turnaja je podľa neho jasný. „Modřice sú českým majstrom a doma budú veľmi silní. Na pohár si však brúsia zuby aj francúzsky Nantes, rumunský Kluž či maďarský Balaton. Víťazné ambície máme samozrejme aj my.“

Sebavedomie Košičanov zvyšuje návrat známych mien. Po rokoch strávených v kvalitnej českej extralige si žlto-modrý dres opäť oblečú okrem Brutovského aj ďalší slovenskí reprezentanti.

„Dovolím si povedať, že máme historický najlepší tím. Po rokoch sa k nám vrátili Laco Stupák a Braňo Rodman. Dôležitý je aj fakt, že trénermi sú legendy Ladislav Bertko s Richardom Makarom. Okrem toho máme v tíme aj reprezentantov bratov Hulínovcov. Mužstvo je teda naozaj silné a našim cieľom tak bude zisk prvého miesta,“ zdupľoval reprezentačný smečiar, ktorý už v minulosti získal Svetový pohár dvakrát. Premiérovo sa mu to podarilo ešte vo farbách DPMK Košice, prvenstvo v najprestížnejšej klubovej súťaži sveta si zopakoval aj počas svojho pôsobenia vo Vsetíne. „Bolo by krásne vyhrať to tretíkrát s tretím odlišným klubom. Šance na to sú a chuť celého tímu je veľká. Verím teda, že budeme úspešní.“

Košičania sa na Svetový pohár pripravujú už takmer rok. „Prispôsobili sme tomu skladbu mužstva, zrealizovali sme sériu sústredení. Snažili sme sa zohrať a popri pôsobení v extralige sme ladili formu smerom ku Svetovému poháru. V príprave sme teda urobili všetko, čo bolo v našich silách. Teraz to už len pretaviť do výkonov v sobotu a v nedeľu,“ uzavrel Ján Brutovský.

 

                              Autor: Peter Jesenský

Nohejbalový turnaj Topoľčany 2022

Turnaj neregistrovaných Topoľčany 2022

Topoľčany

11.6.2022 

 24.6.2022 

V rámci regionálneho rozvoja nohejbalu sa v sobotu 11.6.2022 uskutočnil v areáli letného kúpaliska v Topoľčanoch nohejbalový turnaj. Akcia sa konala pod záštitou Slovenskej nohejbalovej asociácie v spolupráci s miestnym Nohejbalovým klubom Topoľčany. Turnaja sa zúčastnilo 10 trojíc neregistrovaných hráčov zo západného Slovenska.

Súťažiaci boli rozdelený do dvoch skupín. Aj napriek veľkej snahe sa zo základných skupín nepodarilo postúpiť tímom z Vrbového a Považskej Bystrice.

Všetky zápasy štvrťfinále skončili pomerom víťazných setov 2:1, čo svedčí o veľmi vyrovnanej výkonnosti a obrovskej  snahe tímov postúpiť medzi najlepších štyroch. Porazený semifinalisti sa stretli v boji o tretie miesto, kde boli úspešnejší Pivkári a pre víťaza základnej skupiny B Púchov ostala len nepopulárna zemiaková medaila. 

Finále bolo záležitosťou najúspešnejších tímov základnej skupiny A, preto mužstvo Serede 1 malo čo vrátiť Červenému Hrádku. V prvom sete od momentu kedy Červený Hrádok získal dvojbodové vedenie 6:4, už prekvapenie nedopustil a set získal pre seba. Komplikácia pre Červený Hrádok nastala v druhom sete, kedy jeden hráč z trojice pre kŕče v nohách nemohol zápas dohrať a došlo ku skreču. Preto víťazom tohto ročníka turnaja neregistrovaných hráčov sa stalo mužstvo Sereď 1.

Konečné poradie:

1. Sereď 1

2. Červený Hrádok

3. Pivkári

4. Púchov

5. - 8. Sereď 2

5. - 8.  Vinohrady nad Váhom

5. - 8. Termix

5. - 8. Giro

9. Vrbové

10. Považská Bystrica

 

Foto Ján Dusko

                              Autor: Ján Dusko

Majstrovstvá Slovenska v nohejbale žiakov v disciplíne dvojice

Majstrovstvá SR žiakov / dvojice

Snina

19.6.2022 

 23.6.2022 

Počas víkendu 18. - 19. júna sa v mestskej športovej hale v Snine a strednej odbornej škole Snina uskutočnili Majstrovstvá SR v kategórií žiakov v súťaží trojíc 24. ročník a súťaží dvojíc 22. ročník. V oba dni sa odohrali na dvoch kurtoch v tradične výbornej atmosfére plnej emócií, skvelých výkonov a dobrej organizácií. Z víťazstva sa mohlo tešiť družstvo ÚTM Nohejbal Trebišov A v zložení Novák, Baranec, Brhlík.

V nedeľnom šampionáte dvojíc sa predstavilo 9 zostáv z 4 klubov. Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín: 

Skupina A: ÚTM nohejbal Trebišov B, NK Zalužice A, NK Vrbové A, NK Belá nad Cirochou B

Skupina B: NK Zalužice B, NK Vrbové B, NK Belá nad Cirochou A, ÚTM nohejbal Trebišov A, NK Belá nad Cirochou C

Zápasy v skupinách: 

sk. A NK Zalužice "A"- NK Belá nad Cirochou "B"11:6 , 11:5 / 2:0

sk. B NK Belá nad Cirochou "A" - NK Vrbové "B"11:5 , 11:5 / 2:0

sk. B ÚTM nohejbal Trebišov "A" - NK Belá nad Cirochou "C"11:3 , 11:4 / 2:0

sk. A NK Vrbové "A" - ÚTM nohejbal Trebišov "B"4:11 , 11:9 / 1:1

sk. B NK Zalužice "B" - NK Vrbové "B"6:11, 11:10 / 1:1

sk. B NK Belá nad Cirochou "A" - NK Belá nad Cirochou "C"11:8 , 11:5 / 2:0

sk. A NK Zalužice "A" - ÚTM nohejbal Trebišov "B"11:3 , 11:7 / 2:0

sk. B ÚTM nohejbal Trebišov "A" - NK Zalužice "B"11:6 , 9:11 / 1:1

sk. B NK Vrbové "B" - NK Belá nad Cirochou "C"11:2 , 11:9 / 2:0

sk. A NK Vrbové "A" - NK Belá nad Cirochou "B"2:11 , 2:11 / 0:2

sk. B NK Belá nad Cirochou "A" - NK Zalužice "B"11:4 , 11:9 / 2:0

sk. B ÚTM nohejbal Trebišov "A" - NK Vrbové "B"11:4 , 11:2 / 2:0

sk. A ÚTM nohejbal Trebišov "B" - NK Belá nad Cirochou "B" 7:11 , 2:11 / 0:2

sk. B NK Zalužice "B" - NK Belá nad Cirochou "C" 9:11 , 11:9 / 1:1

sk. B ÚTM nohejbal Trebišov "A" - NK Belá nad Cirochou "A" 11:8 , 7:1 / 11:1

sk. A NK Zalužice "A" - NK Vrbové "A" 9:11 , 11:8 / 1:1

Zápasy Play - off

 

NK Revúca - NK Zalužice 9:11, 11:9 , 9:11 / 1:2

NK Belá nad Cirochou "A" - NK Belá nad Cirochou "B" 11:8, 11:8 / 2:0

NK Vrbové - ÚTM Nohejbal Trebišov B"11:5, 11:5 /2:0

Semifinále

 

NK Belá nad Cirochou "B" - ÚTM Nohejbal Trebišov "A" 3:11 , 2:11 / 0:2

NK Belá nad Cirochou "A" - NK Zalužice "A" 10:11 , 11:6 , 10:11 / 1:2

 

Zápas o 3. miesto

NK Belá nad Cirochou "B" - NK Belá nad Cirochou "A" 3:11 , 11:10, 7:11 / 1:2

Finále

ÚTM Nohejbal Trebišov "A" - NK Zalužice "A" 11:6 , 11:7 / 2:0

Konečné poradie

1. ÚTM Nohejbal Trebišov "A" / Daniel Novák, Gregor Baranec, Lukáš Ragan

2. NK Zalužice "A" / Martin Tatár, Matúš Brhlík

3. NK Belá nad Cirochou "A" / Viktor Burik, Tobias Hrabík

4. NK Belá nad Cirochou "B" / Jozef Hrežík, Róbert Tomko

5. - 6. NK Vrbové "A" / Oliver Kolník, Nina Vargová

5. - 6. NK Vrbové "B" / Dávid Horňák, Alex Kupčo, Artur Sohan

7. - 8. NK Zalužice "B" / Filip Apiar, Michal Bánom

7. - 8. ÚTM Nohejbal Trebišov "B" / Stanislav Guzelák, Adrián Kandráč, Roland Úporský

9. NK Belá nad Cirochou "C" / Viktor Burik, Tobias Hrabík

Foto Ján Dusko

                              Autor: Ján Brutovský

Majstrovstvá slovenska v nohejbale žiakov trojice

Majstrovstvá SR žiakov / trojice

Snina

18.6.2022 

 22.6.2022 

Počas víkendu 18. - 19. júna sa v mestskej športovej hale v Snine a strednej odbornej škole Snina uskutočnili Majstrovstvá SR v kategórií žiakov v súťaží trojíc 24. ročník a súťaží dvojíc 22. ročník. V oba dni sa odohrali na dvoch kurtoch v tradične výbornej atmosfére plnej emócií, skvelých výkonov a dobrej organizácií.

V sobotnom šampionáte trojíc sa predstavilo 7 zostáv z 5 klubov. Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín: 

Skupina A: ÚTM nohejbal Trebišov A, NK Zalužice, NK Vrbové, NK Belá nad Cirochou B

Skupina B: NK Revúca, NK Belá nad Cirochou A, ÚTM nohejbal Trebišov B

Zápasy v skupinách: 

sk. A ÚTM Nohejbal Trebišov "A" - NK Belá nad Cirochou "B" 11:4 , 11:9 / 2:0

sk. B NK Revúca - ÚTM Nohejbal Trebišov "B"  11:4 , 11:4 / 2:0

sk. A NK Zalužice - NK Vrbové  9:11 , 7:11 / 0:2

sk. B NK Belá nad Cirochou "A" - ÚTM Nohejbal Trebišov "B" 11:10 , 11:8 / 2:0

sk. A ÚTM Nohejbal Trebišov "A" - NK Vrbové  11:4, 11:5 / 2:0

sk. A NK Zalužice - NK Belá nad Cirochou "B" 11:4 , 5:11, 8:11 / 1:2

sk. B NK Revúca - NK Belá nad Cirochou "A" 11:10 , 11:3 / 2:0

sk. A NK Vrbové - NK Belá nad Cirochou "B" 11:4 , 11:3 / 2:0

sk. A ÚTM Nohejbal Trebišov "A" - NK Zalužice 11:5 , 11:8 / 2:0

Zápasy Play - off

 

NK Revúca - NK Zalužice 9:11, 11:9 , 9:11 / 1:2

NK Belá nad Cirochou "A" - NK Belá nad Cirochou "B" 11:8, 11:8 / 2:0

NK Vrbové - ÚTM Nohejbal Trebišov B"11:5, 11:5 /2:0

Semifinále

 

ÚTM Nohejbal Trebišov "A" - NK Belá nad Cirochou "A" 8:11, 9:11 / 0:2

NK Zalužice - NK Vrbové 11:7, 7:11, 11:8 / 2:1

 

Zápas o 3. miesto

ÚTM Nohejbal Trebišov "A" - NK Vrbové 11:8, 11:6 / 2:0

Finále

NK Belá nad Cirochou "A" - NK Zalužice 11:9 , 11:7 / 2:0

Konečné poradie