Napíš krátky článok a pošli nám ho! 

 27.09.2021 

Medzištátny turnaj                Slovensko - Maďarsko

Diaková

25.9.2021 

Bez 

Podľa Plánu činnosti SNA na rok 2021 sa dňa 25.9.2021 v Diakovej pri Martine uskutočnil medzištátny zápas medzi Slovenskom a Maďarskom. Napriek nepriaznivej epidemiologickej situácii v celej Európe sa podarilo organizačnými opatreniami pripraviť a uskutočniť medzištátny zápas , ktorý svojim zameraním, úlohou a cieľmi splnil predpoklady jedného z mnohých krokov systematickej prípravy nohejbalových reprezentantov obidvoch krajín.

Organizátor pre získanie čo najlepšieho obrazu- kde sa hráči svojimi výkonmi nachádzajú v príprave na majstrovstvá sveta-ktoré sú plánované v budúcom roku v Prahe, zorganizoval vzájomné súboje vo všetkých troch kategóriách- jednotlivci, dvojice aj trojice.

Za slovenskú stranu boli reprezentačným trénerom P. Perunom nominovaní hráči zo širšej seniorskej reprezentácie doplnení o juniorských reprezentantov, tak úspešných na Majstrovstvách sveta v Rumunsku, kde dosiahli na strieborné medaile v každej z kategórii.

Na pomoc a súčinnosť tohto turnaja bol prizvaný aj metodik SNA R. Makara, ktorý účinným spôsobom napomáhal mužstvám a hráčom v ich hernom prejave.

Vystúpenie všetkých hráčov na ihrisku ukázalo na prednosti jednotlivcov ale aj niektoré nedostatky v herných činnostiach, taktike a súčinnosti, ktoré však vzhľadom na dobu a charakter turnaja boli typické a dali P. Perunovi námety na ďalšie skvalitňovanie herného prejavu herných činností najmä v kolektívnych disciplínach.

Aj keď výsledky turnaja neboli prioritne rozhodujúce, ukázali stav pripravenosti hráčov a kvalitu ich individuálnych schopností ako aj súčinnosti v dvojkách a trojkách.

Príjemným prekvapením bol výkon maďarského singlistu (Nagy Maté), ktorý porazil vo vzájomnom súboji nášho M. Hulína. V dvojkách ukázali svoju stabilnú formu a  kvalitu J. Brutovský s M. Hulínom pred Igorom a D. Zubákom. V trojiciach sa naviac darilo štvorici J.Brutovský, D.Zubák, M.Hulín a J. Ifka, ktorých nasledovali na druhom mieste B.Rodmen, M.Rácik a I.Zubák. V tejto disciplíne ťahali zjavne za slabší koniec hráči z Maďarska.

Turnaj svojim poslaním a úlohou splnil stanovené ciele a veríme, že napomohol v ďalšej systematickej práci v príprave na budúcoročné majstrovstvá sveta.

Konečné poradie 

Turnaj dvojíc

1. Slovensko A    ( Brutovský, M. Hulín )

2. Slovensko U21 ( I. Zubák, D. Zubák )

3. Slovensko C    ( Loskot, J. Ifka )

4. Maďarsko       ( Fodor, Nagy, Oláh )

5. Slovensko B    ( Rodman, Racík )

Turnaj trojíc

1. Slovensko A ( Brutovský, D. Zubák, M. Hulín, J. Ifka )

2. Slovensko B ( Rodman, Racík, I. Zubák )

3. Maďarsko    ( Oláh, Nagy, Fodor )

Turnaj jednotlivcov

1. Maďarsko B  ( Nagy Maté )

2. Slovensko A ( Marek Hulín )

3. Slovensko B ( Igor Zubák )

4. Maďarsko A ( Fodor Ádam )

                                  Autor: Miroslav Kováč

 24.09.2021 

Majstrovstvá sveta
U-21 v Rumunsku 

Simleu Silvaniei a Pericei

17.-19.9.2021 

Bez diváckej účasti, no s kompletnou svetovou špičkou. Také boli majstrovstvá sveta v nohejbale hráčov do 21 rokov v rumunských mestách Simleu Silvaniei a Pericei.

Z pohľadu slovenského nohejbalu dopadli nad očakávania a tím vedený trénerom Dušanom Ifkom priviezol domov tri strieborné medaily. Výrazne tak vylepšil výsledok z posledného šampionátu, v rámci ktorého získal v roku 2019 v Michalovciach tri bronzy.

Medzi jednotlivcami sa o striebro postaral Lukáš Zubák z Revúcej, vo dvojiciach i trojiciach bol oporou úspešných tímov Košičan Matej Prachar.

„Boli to pre nás veľmi úspešné majstrovstvá sveta, aj keď ma trochu mrzí, že sme boli v troch finále a nezískali sme ani jedno zlato. Na druhej strane musím povedať, že tri striebra sme získali naposledy v roku 2012. Je to teda úspech,“ zdôraznil odchovanec košického klubu KAC, ktorý pôsobí v pražskom Šacungu.

Tak ako spomenul tréner Ifka, Slováci mali k zlatu najbližšie v kategórii dvojíc.

„Tam sa sústredili naše očakávania a prvý set sme vyhrali 11:5. V druhom sme dvakrát dotiahli štvorbodové manko a lámalo sa to za stavu 9:9. Boli sme teda dve lopty od titulu majstra sveta. Bohužiaľ sme to prehrali a tretí set už bol v réžii súpera,“ povzdychol si Prachar.

Slovákom dali zabrať aj súboje proti Francúzsku a Iraku, no nad ich sily boli napokon iba Česi. Tí sú v nohejbalovom svete dlhodobo najlepší a šampionát v Rumunsku to iba potvrdil. „Oni sú v nohejbale úplne inde ako my. Česká extraliga je najlepšia na svete a na rozdiel od nás majú aj juniorskú súťaž. Najlepší juniori hrávajú extraligu a všetci ich reprezentanti sú v základných zostavách kvalitných klubov,“ upozornil Prachar.

Silu českého nohejbalu pozná veľmi dobre, veď v extralige našich západných susedov pôsobí už niekoľko sezón.

„Do Prahy som išiel prioritne študovať medicínu a momentálne som už v treťom ročníku. Je skvelé, že popritom môžem pokračovať aj v nohejbalovej kariére v tradičnom klube Šacung. V minulosti získaval aj majstrovské tituly, ale teraz máme veľmi mladý tím a ciele sú nižšie,“ pokračoval 21-ročný Košičan. To, či sa po vyštudovaní medicíny vráti do rodného mesta, zatiaľ netuší ani on sám. „Zatiaľ neviem ani to, aký lekár zo mňa budem. Okrem zubariny sa pripravujem na všetko. Nechávam to otvorené a budúcnosť ukáže.“

Strieborný úspech zo svetového šampionátu v ňom každopádne umocnil túžbu po ďalších nohejbalových úspechoch. Jeho ciele sú v tomto smere jasné.

 „Určite by som sa chcel dostať do nominácie seniorskej reprezentácie pre budúcoročné majstrovstvá sveta. Tie sa konajú v Prahe a do haly by som to mal iba na skok. Pre mňa by to bol v podstate domáci šampionát a verím teda, že sa tam dostanem,“ pousmial sa na záver nohejbalista Matej Prachar.

Výsledky 

Semifinále jednotlivci: Slovensko - Francúzsko 2:0 ( 11:4, 11:9 )

Semifinále dvojice: Slovensko - Irak 2:0 ( 11:3, 11:8 )

Semifinále trojice: Slovensko - Francúzsko 2:0 ( 11:6, 11:3 )

 

Finále jednotlivci: Slovensko - Česko 0:2 ( 5:11, 8:11 )

Finále dvojice: Slovensko - Česko 1:2 ( 11:5, 9:11, 9:11 )

Finále trojice: Slovensko - Česko 0:2 ( 7:11, 5:11 )

                                  Autor: Peter Jesenský

 05.09.2021 

Nohejbalový turnaj o pohár starostky obce BANKA 

BANKA

21.08.2021 

V sobotu 21. augusta sa na Banke konal už 17. ročník Nohejbalového turnaja o pohár starostky obce Banka. Po prvý raz sa zázemím pre súťaž stalo nové multifunkčné ihrisko na štadióne.

Turnaj sa začal nástupom ráno o deviatej hodine. Spolu sa zišlo osem trojčlenných družstiev. Okrem dvoch domácich tímov Chletomaju a My traja prišli aj hráči z Ratnoviec, Sokoloviec, Moravian, z Topoľčian, Vrbového a Jaslovských Bohuníc. Hralo sa systémom „každý s každým“. Vyhodnotenie prišlo na rad krátko po šestnástej hodine. Víťazom sa stal Giro team z Topoľčian. Ako druhí skončili Žraloci (Sharks) z Ratnoviec. Bronzový pohár si odniesol domáci tím My traja. Na štvrtom mieste skončil tím Chletomaju, rovnako z Banky. Turnaj usporiadali členovia Nohejbalového klubu Banka pod záštitou obce. Pre hráčov bol pripravený guláš a čapované pivo i kofola. Celú fotoreportáž nájdete na facebookovej stránke obce.

 Konečné poradie: 

1. Giro ream Topoľčany
2. Žraloci Ratnovce
3. My traja Banka
4. CHletomaju Banka

                                  Zdroj: https://www.obecbanka.sk/obcan/banansky-hlasnik/2021/

 18.08.2021 

Medzinárodné MSR v trojdopadovom nohejbale SLIAČ 2021

SLIAČ

14.08.2021 

Sobota 14. 8. 2021 v kúpeľnom parku mesta Sliač patrila nohejbalu. Konali sa tu XVII. Medzinárodné majstrovská Slovenska

v trojdopadovom nohejbale trojíc. Na štyroch kurtoch za pekného slnečného počasia sa predstavilo dokopy 24 družstiev z celého Slovenska, z toho 3 družstvá kategórie +50 (Vráble, Chrenovec a Zalužice), 1 žiacke družstvo z Belej nad Cirochou (Tobias Hrabík,

Adam Burik, Viktor Burik) a 1 družstvo žien (Barbora Lehutová, Kristína Mokrášová, Monika Beňušová). V príjemnej atmosfére sme boli svedkami vyrovnaných a napínavých súbojov. Zo skupín postupovalo 14 družstiev, z ktorých napokon vzišla štvrťfinálová osmička v zložení:

Sliač – Patrioti Dobrá Niva
Martin – Vsetín
Trnava – Tornaľa
Revúca – Vrbové

Najpevnejšie nervy a najvyrovnanejšie výkony vyniesli konečné 1. miesto Trnavčanom, ktorý vo finále porazili domáci Sliač. Revúca dokázala v súboji o 3. miesto poraziť družstvo Martina, ktorému tak ostala nepopulárna 4. priečka. Na záver boli ešte vyhlásení najlepší hráči turnaja, ktorými sa stali Davin, Rácik a Serdel. V kategórii +50 bol vyhlásený za najlepšieho Gramblička (Chrenovec)

a zo žien Mokrášová.

 Konečné poradie: 

1. TRNAVA (Matúš Rácik, Rado Loskot, Marek Kaľuha)
2. SLIAČ (Matúš Davin, Ivan Šajban, Roderik Zatkovský)
3. REVÚCA (Igor Zubák, Dávid Zubák, Ján Hudák + Kristína Mokrášová)
4. MARTIN (Karol Serdel, Ján Dusko, Marek Nguyen)
5. Patrioti D. Niva, Vsetín, Tornaľa, Vrbové
9. Adamovské Kochanovce, Belá nad Cirochou, Belá nad Cirochou žiaci, Červený
Hrádok, Chrenovec, Chrenovec +50, Slavošovce „A“, Slavošovce „B“, Slovensko
ženy, Sokol, Trebišov, Vráble +50, Zalužice +50, ZE-KOP, Žabokreky, Žaškov

 

V katogórii +50 bolo konečné poradie:
1. CHRENOVEC (Bohuš Gramblička, Stano Solčani, Tibor Trgina)
2. ZALUŽICE (Gabo Viňanský, Ján Stryšovský, Marcel Apiar)
3. VRÁBLE (Vladimír Baráth, Juraj Holba, Pavel Lulej, Pavel Bako)

                                    Autor: Karol Serdel

 09.08.2021 

Nohejbalový turnaj neregistrovaných hráčov

TRNAVA

31.07.2021 

Poslednú júlovú sobotu v tomto roku sa v Trnave uskutočnil nohejbalový turnaj neregistrovaných hráčov. Akcia sa uskutočnila pod záštitou Slovenskej nohejbalovej asociácie v rámci regionálneho rozvoja nohejbalu v spolupráci s organizátormi NK Slávia Trnava a NK Vrbové. Turnaja sa zúčastnilo 12 pozvaných trojíc zo západného Slovenska. Mužských kolegov doplnila aj jedna trojica novovznikajúcej ženskej reprezentácie, kde skúsenú nahrávačku Kristínu Mokrášovú doplnili Anabel Brollová a Monika Beňušová.

Pre posledné dve menované to bol v nohejbalovom svete krst ohňom, no všetky ukázali svoju rastúcu výkonnosť. Pre nepriazeň počasia museli organizátori presunúť turnaj do haly Slávia a zmeniť systém turnaja na štyri skupiny po troch účastníkov.

O vyrovnanosti účastníkov svedčí, že len jediné družstvo Giro team z Topoľčian postupovalo zo skupiny s plným počtom bodov.

Prvý zo skupiny postupoval priamo a druhý s tretím bojovali v osemfinále o svoj postup. V štvrťfinále NK Červený Hrádok s malým zaváhaním porazil Púchov B, prvý zo skupiny B Vinodol podľahol skúsenostiam hráčov Abrahámu, postupne sa dostávalo do tempa

Trio Sereď a porazilo už spomínaný Giro team Topoľčany. V poslednom štvrťfinálovom zápase sa o malé prekvapenie postarali hráči

Záskalia, ktorý zdolali Mladú krv z Malej Bytče. V semifinále na seba opäť narazili Červený Hrádok A a Abrahám no tu sa už na remízy nehrá a tak po vyrovnanom boji postúpil do finále Červený hrádok. V druhom semifinále síce Záskalie proti Triu Sereď zaváhalo v druhom sete ale následný tretí set už ukoristilo pre seba. Pre zranenie hráča Abrahámu sa zápas o tretie miesto nemohol odohrať a tak tretia skončila bez boja Sereď. Finále sa hrať mohlo a hráči Záskalia do neho vstúpili lepšie, keď v prvom sete vyhrali o dva body 10:8.. Ďalšie dva sety, už boli korisťou Červeného Hrádku, ktorý našiel recept na výborne hrajúcich zadákov súpera.

 Konečné poradie: 

  1. Červený Hrádok A

  2. Záskalie

  3. Trio Sereď

  4. Abrahám

  5. – 8. miesto Púchov B, Vinodol, Giro team Topoľčany, Mladá krv Malá Bytča

  1. - 12. miesto Púchov A, Lokomotíva Sereď, Červený Hrádok B, Ženy Slovensko

                                    Autor: Ján Dusko