top of page

Slovenský pohár žiakov

Aktualizováno: 15. 5.

V sobotu, 11. mája, sa uskutočnil 20. ročník Slovenského pohára žiakov na ZŠ Komenského vo Vrbovom. Zúčastnilo sa ho 6 žiackych družstiev, ktoré zabojovali o cenné medaily.


Družstvá boli rozdelené do dvoch trojčlenných skupín. Zápasy pozostávali z dvoch setov trojíc a dvoch setov dvojíc, za ktoré tímy získavali body. V skupinových zápasoch bola možná aj remíza 2:2. Víťazi postupovali priamo do semifinále. Ďalšie dve družstvá odohrali štvrťfinálové zápasy o postup, kde sa stretli druhý s tretím z obidvoch skupín.


Som rád, že sme mohli zorganizovať toto podujatie. Žiakom sa snažíme v NK Vrbové intenzívne venovať a veľmi nás teší, keď vidíme, že chlapci a dievčatá sú motivovaní a chcú hrať. Ďakujeme za podporu Slovenskej nohejbalovej asociácii a mestu Vrbové, s ktorým dlhodobo rozvíjame spoluprácu," uviedol organizátor turnaja, Zoltán Varga.


Tohtoročným víťazom Slovenského pohára sa stal Trebišov A, ktorý v semifinále zdolal Vrbové B, 3:0. Vo finálovom stretnutí sa im podarilo potvrdiť dominanciu aj nad tímom z Martina a zabezpečiť si zlatú medailu rovnakým výsledkom, 3:0. Chlapcov z Trebišova sprevádzali ich tréneri, František Ňaršanský a Zdeněk Hartl. Úspech sa rodil trošku ťažšie. Po dlhej ceste sme nenaskočili na zápas podľa predstáv. Trvalo nám nejaký čas, kým sme našli pohodu, ale potom sme začali hrať svoju hru. Tá bola založená na dobrom príjme, presnej prihrávke a samozrejme kvalitných úderoch, ktoré predvádzal v rôznych variáciách Daniel Novák," uviedol tréner trebišovského tímu.


Všetci hráči aj funkcionári vyzdvihli turnaj po organizačnej stránke. Akciu hodnotíme ako vydarenú v pripravenosti, všetko bolo na 100 % - občerstvenie, strava, rozhodcovia, všetko bolo na vysokej úrovni. Dobre odvedená práca. Domáci usporiadatelia si v spolupráci s SNA určite zaslúžia pochvalu," pokračoval F.Ňaršanský.


Celkovo sa podujatia zúčastnilo 25 žiakov. Z turnaja sa na poslednú chvíľu odhlásilo družstvo z Revúcej. Je to škoda, absentovala možno väčšia konkurencia. Úroveň nohejbalu je na nižšej úrovni ako v minulosti, kedy sme mali viac súťažiacich a viac družstiev. Vidím určité rezervy. Mužstvá, ktoré hrajú prvú ligu, by si mali zabezpečiť aj žiakov, ak chceme napredovať. Myslím si, že trebišovský mládežnícky nohejbal nemá dlhodobejšie konkurenciu aj vďaka tomu, že pracujeme so školským športovým strediskom, ktoré navštevuje až 32 žiakov," dodal F.Ňaršanský.


Na tretej priečke skončilo družstvo Vrbové A, ktoré nakoniec zvíťazilo proti svojim klubovým spoluhráčom, Vrbové B. Bronzovú medailu získala aj jediná dámska účastníčka turnaja, Nina Vargová. Túto akciu hodnotím veľmi pozitívne z organizačného aj hráčskeho hľadiska. Je to vynikajúca príležitosť, aby si tímy z rôznych kútov Slovenska zmerali svoje sily a vytvorili zároveň priateľstvá do budúcna." Pri otázke, či to nie je niekedy náročné prebojovať sa v chlapčenskom kolektíve, sa Nina pousmiala: Áno, častokrát nie je jednoduché súperiť s chlapcami. Náš výkon sa po fyzickej stránke ani náhodou nedá porovnať. Ale pre mňa je to výzva a zároveň cenná skúsenosť. A čo chýbalo domácemu družstvu k získaniu najcennejšieho kovu? Náš výkon, bohužiaľ, zlyhal na psychike. Báli sme sa dať bod a s takým strachom sa to naozaj vyhrať nedá. Ale nevadí, berieme to tak, že nás neposúvajú vpred ľahké výhry, ale práve tieto ťažké zápasy. Musíme na sebe zapracovať, aby sme na ďalšie stretnutia prišli v lepšej kondícii a v lepšom psychickom rozpoložení," dodala Nina.


V priebehu turnaja boli záoveň odovzdané ceny trom najlepším nohejbalistom v Ankete nohejbalista roka 2023 - kategória žiaci:

  1. Oliver Kolník

  2. Daniel Novák

  3. David Anderko

Všetky žiacke tímy podali v sobotu naozaj chvályhodné výkony. Sezóna sa ale pre nich ani zďaleka nekončí. Ligové zápasy pokračujú aj v priebehu júna a začiatkom júla čaká žiakov dlho plánované sústredenie vo Vsetíne.

Víťazom Slovenského pohára srdečne blahoželáme.


Skupina A:

Trebišov A - Vrbové B 3:1

Trebisov A - Martin 2:2

Martin - Vrbové B 3:0


Skupina B:

Vrbové A - Trebišov B 3:0

Belá nad Cirochou - Trebišov B 3:0

Vrbové A - Belá nad Cirochou 3:0


Štvrťfinále:

Martin - Trebišov B 3:0

Belá nad Cirochou - Vrbové B 1:3


Semifinále:

Vrbové A - Martin 0:3

Trebišov A - Vrbové B 3:0


Zápas o 5.miesto:

Belá nad Cirochou - Trebišov B 3:2


Zápas o 3.miesto:

Vrbové A - Vrbové B 3:0


Finále:

Martin - Trebišov A 0:3


Konečné poradie:

  1. ÚTM Trebišov A - D.Novák, A.Kandráč, S.Guzelák

  2. NK Martin - O.Bako, M.Siráň, A.Kalnický, T.Lamoš, M.Štrauch

  3. NK Vrbové A - M.Milec, N.Vargová, D.Horňák, A.Sohan, A.Urban

  4. NK Vrbové B - Š.Krchnák, M.Krchnák, O.Vašek, M.Tonkovič

  5. NK Belá nad Cirochou - T.Kováč, A.Tomko, J.Kováč, J.Kendereš, J.Lojan

  6. ÚTM Trebišov B - K.Michalko, A.Gore, R.Bireš


121 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page