top of page

Ruža Cup 2024

Aktualizováno: 9. 5.

Dňa 6.4 usporiadal Nohejbalový Klub Ružomberok siedmy ročník turnaja trojíc - Ruža Cup. Tento rok Slovenská nohejbalová asociácia zaradila Ruža Cup medzi turnaje Grand Prix, čomu zodpovedala aj kvalita prihlásených družstiev. Podujatia sa zúčastnilo 16 družstiev z celého Slovenska.

Skúsení hráči si v niektorých tímoch ako napr. Vrbové B alebo Trebišov B, prizvali k sebe aj nohejbalistov žiakov, ktorí tak mali výbornú príležitosť zmerať si sily s tými najlepšími.

Mužstvá boli rozdelené do štyroch skupín po štyroch, postupovali všetky tímy z každej skupiny, ktoré sa následne stretli v osemfinále.


Štvrťfinálové zápasy ponúkli divákom napínavé, niektoré trojsetové súboje, v ktorých sa osem mužstiev snažilo prebojovať medzi najlepšiu štvoricu.


Semifinále

NK Revúca : Trebišov A - 2:0

Dobre hrajúca Revúca v celom napínavom zápase strážila vývoj zápasu a ako prvé mužstvo si zabezpečila miesto vo finále.

NK Ružomberok - Humenné 0:2 ( víťaz roku 2023)

Minuloročný víťaz zodpovedne premieňal dôležité lopty a dobrou hrou si ako druhé mužstvo zabezpečil účasť vo finále.


Zápas o 3.miesto

NK Ružomberok-Trebišov A 0:2

Trebišov ako účastník prvej ligy s kapitánom Silvenom Galusom ( majster sveta 2023 ) potvrdili niekoľkoročné skúsenosti aj zo zahraničných líg a turnajov, kontrolovali priebeh zápasu a zvíťazili 2:0. Ružomberok, aj napriek skúsenému súperovi ukázal, že patrí medzi najlepšie tímy tohto podujatia. Kľúčovým hráčom v družstve bol Matej Kozár, ktorý istý čas hrával aj v českej extraligy, v ktorej nazbieral cenné skúsenosti.


Finálový zápas NK Revúca- Humenné 2:1

Vyvrcholením turnaja bol napínavý trojsetový súboj tímov Revúca a Humenné. Dvaja mladí Revúčania ( juniorskí reprezentanti ) si k sebe prizvali hráča z Tornale a vytvorili tak víťazné družstvo. Revúca sa tak stala celkovým víťazom siedmeho ročníka Ruža Cup. 


Súčasťou turnaja je aj oceňovanie najlepšieho smečiara, blokára, poliara a nahrávača, ktorých hodnotia samotní hráči. Tento rok si ceny za najlepšie výkony na jednotlivých postoch odniesli títo nohejbalisti:


Najlepší smečiar: Lukáš Zubák- NK Revúca

Najlepší blokár : Miroslav Švec -NK Revúca

Najlepší poliar : Igor Zubák- NK Revúca

Najlepší nahrávač : Rastislav Tabaka - Humenné30 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page