top of page

Turnaj ZŠ v Revúcej

Aktualizováno: 1. 6.

Centrum voľného času na Kollárovej ulici v Revúcej, v spolupráci s nohejbalovým klubom Revúca, usporiadalo dňa 17. mája nohejbalový turnaj trojíc. Turnaj bol určený pre žiakov revúckych aj mimo revúckych škôl a odohrával sa na multifunkčnom ihrisku Hviezdoslavova v Revúcej. Kvôli nepriaznivému počasiu sa však počas dňa musel presunúť do telocvične na ulici SNP.


Turnaja sa zúčastnilo 35 žiakov zo siedmych prihlásených škôl, pričom ZŠ I. B. Zocha využila možnosť nasadenia dvoch žiackych družstiev. Súťažilo sa v dvoch štvorčlenných skupinách, systémom každý s každým. Zápasy sa hrali na dva hrané sety do 11 bodov. Do semifinále postupovali prvé dve družstvá zo skupiny.


Prvé tri školy boli ocenené pohármi, diplomami a medailami. Členovia víťazného družstva získali aj tričká, ktoré venoval Ján Kilík, predseda NK Revúca.

Tento turnaj organizujeme pravidelne každý rok. Výnimkou bolo len obdobie počas pandémie. Určite by sme chceli v tejto tradícii pokračovať aj budúci rok," povedal Ján Kilík, ktorý bol na turnaji zároveň hlavným rozhodcom. Akciu hodnotím pozitívne. Chlapci sa snažili a predviedli pomerne slušné výkony, aj keď bolo vidieť, že väčšina chalanov to veľmi nehráva. Pravda, mimo tých, ktorí navštevujú krúžok, ktorý vediem cez CVČ. Ostatní čerpali najmä z futbalu. Záujem o nohejbal je však v tomto období pomerne slabý a do krúžku chodia len rómski chlapci, ktorí bývajú v blízkosti telocvične," dodal p.Kilík.

Víťazom turnaja sa stalo družstvo reprezentujúce ZŠ I. Zocha v Revúcej pod vedením Mgr. Martiny Pirochovej.


18 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page