top of page

Slovenský pohár 2020

V sobotu 22. 2. 2020 podľa plánu činnosti Slovenskej nohejbalovej asociácie sa v Diakovej pri Martine odohral Slovenský pohár za účasti 11 družstiev z celého Slovenska. Hralo sa v troch skupinách, systémom každý s každým, pričom každý zápas pozostával zo zápasov trojíc a zápasov dvojíc. Favoritom bolo družstvo KAC Košice, minuloročný víťaz tejto súťaže, ktorý mal v zostave niekoľko reprezentantov SR a šťukou sa už v skupinách javilo aj družstvo Olympijského klubu Košice, za ktorý nastúpi aj niekoľkonásobný majster sveta J. Brutovský.

Zápasy v skupinách ukázali kvalitu ligových účastníkov a odsúdili celky, ktoré sa prihlásili do súťaže z regionálnych súťaží  Vrbové, Slavošovce a tiež družstvo NK Zalužice , ktoré je síce účastníkom ligy, ale doplatilo na absenciu kľúčových hráčov, na fakt, že ostali pred bránami štvrťfinále.

Štvrťfinálové boje hneď na začiatku začali zostra vyradením veľmi dobre hrajúceho družstva Revúca A, kde výbornú formu ukázal reprezentant M. Černota ,ktoré ale ako celok nestačili na KAC Košice  na čele s reprezentantom S.Gallusom a bratmi Hulínovcami. V druhom zápase si Trebišov poradil zo Sliačom, Revúca B podľahla Belej nad Cirochou a Olympijský klub Košice vyradil NK Humenné. V semifinálových bojoch si poradil favorit KAC Košice s Trebišovom 3:0 a Olympijský klub po vyrovnanom boji porazil NK Belá nad Cirochou 3:1.

V boji o 3. miesto vyhral NK Belá nad Cirochov nad NK Trebišov so šťastnejším koncom pre Belú. Vo finále bolo naozaj na čo sa pozerať, pomyselná miska váh sa  presúvala z jednej strany na druhú, najmä zásluhou výkonov J. Brutovského a S. Gallusa, a nakoniec rozhodla vyššia kvalita poľa družstva KAC Košice , ktoré aj nakoniec zvíťazili 3:1.

Môžeme konštatovať, že ozdobou dňa boli výkony J. Brutovského, S. Gallusa, M. Černotu, L. Gabáka ale aj niekedy neprávom zaznávaných poliarov a nahrávačov družstva Belej nad Cirochou, Humenného a Trebišova. Celé podujatie nakoniec vyhodnotil nový prezident SNA Miroslav Kováč ako veľmi dobrý prvý krok k dosiahnutiu hlavného cieľa asociácie- úspešne reprezentovať Slovensko na svetovom šampionáte, ktorý sa uskutoční v Prahe 27.-29. 11. 2020 a vyzval všetkých hráčov a členov SNA spraviť všetky kroky pre motiváciu celej členskej základne na splnenie tohto cieľa.

bottom of page